Полтавщина – одна з чотирьох регіонів, де автономізовано всі спеціалізовані заклади охорони здоров'я

Вінницька, Полтавська, Черкаська та Волинська області автономізували всі спеціалізовані заклади охорони здоров'я. Загалом, рівень автономізації в Україні досягнув 91%. 

Автономізація – це одна з обов'язкових умов для підписання договорів з Національною службою здоров'я України (НСЗУ). Заклади, що перейшли у статус комунальних некомерційних підприємств отримуватимуть пряму оплату з державного бюджету від НСЗУ. Вони як неприбуткові підприємства зможуть самостійно розпоряджатися отриманими грошима. Статус КНП дозволяє встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників в колективному договорі, а також відв’язує заробітні плати від єдиної тарифної сітки.

«Станом на 15 січня по всій Україні 91% закладів по Україні автономізовано. Вони стали неприбутковими підприємствами. Тепер у керівника закладу більше свободи, влади і більше відповідальності. Це не лише відповідальність особисто керівника, а й  місцевої влади перед населенням – чи зможуть вони забезпечити допомогу.Важливим є також процес комп’ютеризації робочих місць лікарів, обрання медичної інформаційної системи та оновлення ліцензії», –   зазначила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

Після автономізації заклад має оновити свою ліцензію. У жовтні Верховна Рада прийняла Закон про концесію, яким встановила термін для оновлення ліцензії –  6 місяців (раніше було 3 місяці). Ці зміни були прийняті Верховною Радою України на початку жовтня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію