16 січня – День пам'яті Кіборгів

Сьогодні в Україні відзначають День захисників Донецького аеропорту та вшановують пам'ять загиблих військових, які обороняли летовище від проросійських збройних угрупувань. Полтавець Андрій Хижняк був артилеристом. Його бойові дислокації розташовувались поруч із аеропортом. Андрій Хижняк та його побратими захищали Кіборгів від ворожого обстрілу.

Полтавець Андрій Хижняк показує прапор 93-ї окремої механізованої бригади. У ній чоловік почав службу у квітні 2014-го. Й прослужив рік артилеристом.  

Андрій Хижняк, учасник бойових дій

- Ми брали участь у звільненні Пісок, Авдіївки й оборона Донецького аеропорту до останнього дня. Наша робота – підтримка вогнем піхоти: хлопців, які знаходилися у Донецькому аеропорту. Тому що їм було дуже важко без артилерії. Коли були серйозні бої в Донецькому аеропорту, потрібно було прикривати хлопців.

Андрій Хижняк розповідає, чому в травні 14-го року українські військові почали обороняти Донецький міжнародний аеропорт:

Андрій Хижняк, учасник бойових дій

- Аеропорт – це стратегічний об’єкт, куди могли приземлятися літаки. Якби ми віддали аеропорт, то з Росії одразу пішли літаки з танками та озброєнням, жива сила, й далі було б дуже складно нам. Довелося аеропорт захопити й утримувати, й не дати нашим ворогам пускати літаки на злітну смугу з ворожою технікою.

На цих фото Андрій Хижняк – під час служби біля Донецького аеропорту в грудні 2014-го. 

Андрій Хижняк, учасник бойових дій

- Ми буквально добами знаходилися у полях. Добами працювали, мерзли там. Не спали, бо постійно бій, постійно стрільба по нам у відповідь. Й потрібно одразу переїхати на іншу бойову позицію, й звідти знову відкривати вогонь, щоб прикрити хлопців в аеропорту.

Українські військові обороняли Донецький аеропорт 242 дні: з 26-го травня 2014 року по 22-ге січня 2015-го. 

Андрій Хижняк, учасник бойових дій 

- Аеропорт – це ми показали характер нашим ворогам. Те, що ми сильні й ми не здаємося, ми можемо вистояти. Й втерли ніс не одному ворожому підрозділу, які загинули під аеропортом: «Схід», чечени, які там залишилися назавжди. Наші хлопці говорили, що до останнього будуть в аеропорту й до останнього залишалися.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію