Ситуація з будівництвом сміттєпереробного заводу у Щербанях

Щербанівська сільська рада не отримала документи щодо робіт з будівництва сміттєпереробного заводу. Про це повідомив сільський голова Ігор Процик. У будинку культури, що у селі Щербані, сьогодні зібралися місцеві жителі та депутати сільради. Причина – чутки про будівництво підприємства з переробки твердих побутових відходів на територі Щербанівської ОТГ.

У будинку культури Щербанівської ОТГ зібралися депутати та жителі об’єднаної громади. Серед останніх ‒ Петро Нос. Чоловік каже: прийшов через чутки про можливе будівництво сміттєпереробного заводу на території Щербанівської громади. 

Петро Нос, житель Щербанівської громади 

- Я не можу сказати, що проти заводу – будь-який проєкт заслуговує на увагу: його потрібно вивчити, й потім, щоб я розумів, як працює завод, що для цього потрібно, що йому буде заважати. Якщо на етапі запуску цього заводу буде несортоване сміття й воно стане на заваді, то тоді ж зрозуміло – ми будемо проти.

Віктор Якименко, житель Щербанівської громади 

- Особисто моя думка: будівництво сміттєпереробного заводу на території Щербанівської громади непотрібно. По-перше, густонаселений пункт. По-друге, до нашої території немає очисних споруд, які з усього міста вже збирають сміття й різні каналізаційні відходи – запахи йдуть на всю Горбанівку та Розсошенці.

Десятого січня жителі громади письмово звернулися до голів облради та облдержадміністрації. Звернення підписали 110 жителів Щербанівської ОТГ. У листі вказано:

Одноособова ініціатива голови Щербанівської об’єднаної територіальної громади щодо розміщення полігону під тверді побутові відходи на території нашої громади без проведення громадських слухань, без внесення даного питання на розгляд депутатів місцевої ради є порушенням основних принципів місцевого самоврядування.

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова 

- Я був ініціатором «круглого столу» після того, як мене звинуватили у одноосібному вирішенні даних питань. Для того, щоб, перше ‒ довести до відома громади свою особисту людську позицію: на даний час, маючи об’єктивну реальність, розуміючи бюджет держави, я розумію, що це утопія. У державі немає коштів – двісті мільйонів євро чи більше, щоб побудувати завод.

Щербанівський сільський голова Ігор Процик розповів: 17-го грудня минулого року сільрада отримала звернення від обласного Департаменту будівництва, в якому йшлося про необхідність повідомити думку Щербанівсьської громади щодо будівництва підприємства з переробки твердих побутових відходів. 

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова 

- І ми ж дали відповідь: враховуючи специфіку даного об’єкту без громадських обговорень це питання взагалі не буде розглядатися. Згідно закону про місцеве самоврядування, сільський голова самостійно не вирішує жодне питання. Всі питання на сесії обговорюються.

На сесії Щербанівської сільради депутати не обговорювали зведення смітєєпереробного заводу. Про це повідомив депутат Анатолій Вертелецький.

Анатолій Вертелецький, депутат Щербанівської сільради 

- Винеслось питання на комісії обласної ради по будівництву, де розглядали розміщення у нас на території Щербанівської ОТГ побудову сміттєпереробного заводу. І на сесії обласної ради 20 грудня це питання депутати не підтримали й направили на доопрацювання.

Щербанівський сільський голова Ігор Процик розповів: у лютому на сесії сільради депутати розглянуть питання щодо створення підприємства з переробки твердих побутових відходів. В обласному Департаменті будівництва коментарів не надали. Щоб дізнатися, чи є проєкт зведення сміттєпереробного заводу на території Щербанівської ОТГ, ми надіслали інформаційний запит до Департменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської облдержадміністрації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію