Почалася реєстрація на сертифікацію вчителів

Сертифікація стартувала. Від сьогодні, 15 січня, вчителі початкових класів з усіх шкіл України можуть на неї зареєструватися. Це так зване «зовнішнє оцінювання» професійних компетентностей педагогічного працівника. Воно здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи педагога. Минулоріч успішно склали сертифікацію 22 педагогічних працівника з Полтавщини. Про одну з таких вчителів та що потрібно, аби взяти педагогу участь цього року – далі в сюжеті Марини Покшіної.

- Ми продовжуємо говорити про живу природу. А давайте згадаємо, які об'єкти належать до живої природи? Подумали.

Актуалізація опорних знань – так називається одна з головних частин уроку, розповідає вчитель першої категорії Ольга Британова. Упродовж багатьох років педагог викладає у Полтавській початковій школі № 46. Вона минулого навчального року взяла участь у сертифікації та успішно пройшла її. Ділиться: 2018 був для неї особливим. По-перше, вчитель набрала перший клас за програмою Нової української школи, по-друге, вона пройшла і Edery. Тоді, зізнається, і зрозуміла – тепер працюватиме по-новому.

Ольга Британова, вчитель І категорії Полтавської початкової школи №46 

- Для мене це було більше, знаєте, новий, невідомий для мене і цікавий вид самоосвіти. Це стосується моєї роботи, я цього не знаю, але я хочу це вивчити. Потім, пізніше я розібралася у сертифікації. Сама ідея сертифікації мені дуже імпонує. я тут бачу лише позитивні моменти.

Та головне, ділиться Ольга Британова, – це стимул. У даному випадку 20% надбавки від посадового окладу. Раніше для вчителів була так звана «атестація». Вона залишилася і зараз та є обов'язковою для педагогів. Сертифікація – справа добровільна. Директорка освітнього закладу Любов Шурко таку ідею підтримала. 

Любов Шурко, директор Полтавської початкової школи №46

- Ми з колективом її дуже підтримали. Вона не побоялася, дуже приємно, що вона успішно пройшла сертифікацію. І тому, ви знаєте, мені дуже приємно, як для своїх колег, так і для мене, як керівника. І, звичайно, для закладу. Ольга Володимирівна дала поштовх для всих педагогів, і вони в цьому році також бажають пройти сертифікацію.

В Україні перша пілотна сертифікація вчителів початкової школи відбулася упродовж 2019 року. Тоді зареєструвались 857 вчителів, з Полтавської області – 28. Цьогоріч ділиться начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко, участь можуть взяти 69 педагоги з нашого регіону та 2000 з усієї України. Сама процедура, ділиться посадовець, на три етапи. 

Юрій Кращенко, начальник Управління Державної служби якості освіти у Полт.обл.

- Перший етап – це реєстрація на так зване «ЗНО» для вчителя. Другий естап – це вчителі завантажують своє електронне портфоліо: свої досягнення, свої грамоти, відеофрагмент уроку і так далі. І третій етап – це вивчення нашою Службою якості освіти, експертами Служби практичного досвіду вчителя, які завітають до школи і протягом одного-двох днів відвідають уроки, поспілкуються з батьками.

Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі з педагогічним стажем не менше 2-х років. За результатами успішного проходження сертифікації вчитель отримує: автоматичне зарахування чергової атестації з присвоєнням учителю наступної категорії або підтвердженням наявної; 20 % надбавку до посадового окладу; можливість залучатися до проведення інституційного аудиту. Сертифікат дійсний три роки. Реєстрація триватиме відсьогодні до 31 січня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію