Новорічний захід у стилі ретро

Провели його у Полтавському музеї авіації та космонавтики. Там презентували новорічні листівки з колекцій Юрія Мелехова та надбання у вигляді коміксів від Олексія Петренка. 

Унікальна збірка листівок новорічного та космічного характеру складається з 85 експонатів, які зібрав у колекцію літератор Юрій Мелехов.

Владлен Орлов, провідний науковий співробітник Полтавського музею авіації та космонавтики 

- Це надзвичайно цікаві поштові листівки, які не лише дарують нам гарний настрій, а й демонструють певну політику. Демонструють розвиток науково-технічного прогресу.

Якщо поглянути на історію листівок в Україні, то у радянські роки, а особливо у 1920-й – першій половині 1930-х років, будь-яке святкування Різдва було фактично заборонено. Лише у 1935-у місцева влада частково «реабілітувала» зимові свята, але з ідеологічним контекстом. Своєрідна реабілітація листівок відбулася під час Другої світової війни, а найбільший період їхньої популярності припав на 1960-1970-і роки минулого століття.

Юрій Мелехов займається колекціонуванням вже 40 років. За цей час зібрав чимало цікавих екземплярів. 

Юрій Мелехов, член спілки Полтавських літераторів, колекціонер-філокартист 

- Вони пов'язані з життєдіяльністю. Приходили по мірі того, що спілкувався з друзями-колекціонерами, або ж купував. Те, що мені близьке та подобалося і було ближчим до душі.

А це номер історичного видання «Перець», датований 1988 роком з колекції видавця та колекціонера Олексія Петренка. Але на цьому внесок відомого полтавського колекціонера не завершися. Чоловік приніс ще один дарунок. 

Олексій Петренко, колекціонер 

- Це робота Анатолія Василенка, нашого земляка, карикатуриста, який працювава понад 30 років у журналі «Перець». На жаль, зараз він уже не виходить. Виходив він з 1960 до 2000, а це 40 років.

Окрім того, презентували ялинкові прикраси різних років, на зовнішній вигляд яких впливали важливі події минулого століття, як-то перший політ людини до космосу. Принесли їх самі співробітники музею. 

Виставка триватиме до 28 січня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію