У Києві ліквідовують наслідки прориву тепломережі

Нагадаємо: напередодні по вулиці Антоновича через пошкоджений трубопровід гарячою водою залило торгівельно-розважальний центр «Ocean Plaza». Десятки людей евакуювали рятувальники. На місці події перекрили рух автотранспорту, комунальні служби зайнялися ремонтом трубопроводу. Наша кореспондентка з Києва розповість про ймовірні причини прориву та хто за це понесе відповідальність.

Ольга Соломаха, кореспондентка

- Один із столичних торгівельно-розважальних центрів вчора ввечері став епіцентром надзвичайної ситуації. Тонни гарячої води заливали магазини та ресторани на першому поверсі. Від прориву тепломережі постраждало 9 осіб, а по вулиці Антоновича стихія зруйнувала асфальт.

Вчорашній потоп у торгівельному центрі «Ocean Plaza» почався близько 21.00. З ночі тут працювали ДСНСники та комунальники. Наслідки прориву тепломережі ліквідовуватимуть щонайменше добу. Про це нам розповів начальник відділу з експлуатації теплових мереж КП «Київтеплоенерго» Олександр Пилипишин. 

Олександр Пилипишин, начальник відділу з експлуатації теплових мереж КП «Київтеплоенерго»

- Зараз проводяться ремонтні роботи. Планується замінити ділянку трубопроводу довжиною 23 метра на всю ширину проїжджої частини. Зварювальну роботу планується завершити до кінця доби. Потім засипати теплову мережу та спланувати територію. На ранок ми плануємо передати на устаткування цю ділянку дороги.

Олександр Пилипишин додав: даний трубопровід збудований в 1987 році і відпрацював вже 33 роки. А нормативний термін експлуатації його – 25. Зі слів комунальників, трубопровід давно потребував ремонту, і саме через його зношеність і сталася така надзвичайна ситуація. Чому ж раніше не було звернено увагу на стан тепломережі та не відбулася її заміна? 

Олександр Пилипишин, начальник відділу з експлуатації теплових мереж КП «Київтеплоенерго»

- У Києві загалом 2700 кілометрів теплових мереж. 80% з них уже відпрацювало свій нормативний термін експлуатації. КП «Київтеплоенерго» прийняло ці теплові мережі у травні 2018. З цього періоду робить аналіз, в яких місцях найнеобхідніше робити ремонти. Одночасно відремонтувати всі меможливо ні фінансово, ні технічно.

Про те, хто має компенсувати всі завдані збитки потерпілим, нам телефоном відповіла радник заступника Київської міської державної адміністрації Юлія Грамотна. 

Юлія Грамотна, радник заступника КМДА Петра Пантелеєва

- Буде створена комісія, яка буде приймати рішення щодо компенсацій. Говорити поки що про обсяги завданих збитків, в тому числі, і на території торгівельного центру, поки не йдеться. Ми зосереджені на ліквідації пошкодження.

Юлія Грамотна розповіла: орієнтовно завтра в другій половині дня буде відновлено рух автомобілів ділянкою, де стався прорив. Торгівельно-розважальний центр «Ocean Plaza» станом на сьогодні поки лишається закритим для відвідувачів. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію