Полтавські школярі будуть «підтягувати» математику

Кадри, методики і зміст. Це – головні пропозиції учасників засідання громадсько-консультативної ради з удосконалення викладання математичних дисциплін у школах області. Пройшло воно у Полтавській облдержадміністрації. Говорили про низький рівень знань дітей із точних наук. Шукали шляхи вирішення цієї проблеми. Серед учасників були і представники облдержадміністрації, і шкіл, і навіть громадськості. Що вирішили, знає Марина Покшіна.

У Полтавській облдержадміністрації зібралися представники Департаменту освіти й науки, інституту післядипломної освіти, директори шкіл та перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. Останній повідомив: результати міжнародного дослідження якості освіти PISA у 2018 році показали, що 36% українських школярів не досягають базового рівня знань із математики на достатньому рівні. А це значить, підлітки не можуть використовувати математичні навички навіть у повсякденному житті. Посадовець додав: для того, щоб цей рівень підвищити, і створили так звану «громадсько-консультативну раду».

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Наша з вами мета наступна – це створити збалансовану, довгострокову обласну програму щодо підвищення рівня в математиці у освітніх закладах. У нас є приклади таких референтних країн, таких як Польща та Естонія, які досягли дуже високого рівня, і потрібно вивчати досвід та заходи, якими вони це створили.

Директор Полтавського інституту післядипломної освіти Віталій Зелюк розповідає: потрібно організувати моніторинг поглибленої фахової підготовки самих педагогів.

Віталій Зелюк, ректор ПОІППО ім.М.В.Остроградського

- Ми готові, як інституція, просто взяти організаційно, змістовно цю роботу на себе розробку, принаймні, розробку проєкту програми розвитку математичної освіти.

Також Віталій Зелюк додав: у його спеціалістів уже є пропозиції. Зокрема, це так званий «каскадний» метод тренінгів для вчителів математики. Бо, мовляв, такий спосіб навчання педагогів молодших класів дав гарний результат. А ось начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко переконаний: спершу оновлювати методики викладання потрібно в педагогічних освітніх закладах.

Юрій Кращенко, начальник Управління Державної служби якості освіти у Полт.обл.

- Коли ми навчаємо, викладаємо навчання математики, то треба залучати кращих учителів-практиків. Очевидено, брати, де є школи сильніші, та туди відправляти учнів. Тобто, треба серйозно ставитися, от міністр говорила Гриневич, попередня міністр, що ми маємо тотальний розрив між реформою, яка пішла вперед, і якістю підготовки кадрів.

Учасники засідання обговорили шляхи удосконалення викладання математики, хімії, фізики та біології. Найактуальніші пропозиції – введення мультимедійних технологій під час навчання, креативний підхід до вивчення нових тем та додаткові години для відстаючих учнів. Для вчителів – знайти можливості та кошти для покращення оплати праці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію