Полтавська галушка щедрує

Напередодні, у понеділок, полтавці масово відсвяткували Маланку, або Щедрий вечір – українське народне та церковне свято, вечір напередодні старого Нового року. Особливо людно було на подвір’ї  меморіального комплексу-садиби основоположника нової української мови та літератури Івана Котляревського.

На подвір’ї будинку поета зібралося чимало гостей. І, як розповідають співробітники музею, в цій  хаті, починаючи з XVIII століття, завжди святкували Новий рік та Різдво, традиційно влаштовували щедрі гостини, колядування, лунали щедрівки.  

Марина Голубнича, зав. Полтавським літературно-меморіальним музеєм І.П.Котляревського

- І в спогадах мандрівників, мешканців Полтави дуже гарно описані традиції, звичаї. Обов’язково в цей день накривали щедрий стіл, чекали на щедрувальників, обов’язково перевдягалися дівчата і хлопці, і сам Іван Петрович дуже часто перевдягався, і разом з когортою молоді ходив щедрувати, колядувати, з Новим роком усіх вітав.

Давніх новорічних обрядів на садибі письменника дотримуються й досі, але цьогоріч родзинкою святкування стало дійство під назвою «Містичний заміс Полтавська галушка 2020».

- Сьогодні в Полтаві – цікаве неординарне дійство, щедрують всі. Але саме тут, у Івана Петровича, сьогодні галушка щедрує.

Лариса Семеняга, директорка Полтавського МБК

- До нас, до галушкової родини, доєдналися наші маленькі і дорослі галушечки, це наші полтавські друзі. І сьогодні ми будемо щедрувати саме по-галушковому, але традиції обов’язково будуть нашим фундаментом.

На щедрий вечір на гостини до садиби Івана Котляревського завітало аж шість ватаг щедрівників. Це були учасники вокально-хорової студії «Домінус», телевізійної студії «Разом», школи гідів ПУЕТ, заслужений ансамбль пісні і танцю України «Лтава», творчий центр Наталії Май, учні та вчителі Розсошенської гімназії. Гості – від старого до малого – влаштували справжнє театралізоване дійство, щедрували, водили козу, бажали здоров’я, добробуту, злагоди та миру. Окрім традиційних вареників, цукерок та грошей всіх, хто завітав, пригощали й смачною панською полтавською галушкою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію