Зеленський підписав антирейдерський закон

Законопроєкт №0858 був прийнятий Верховною Радою 5 грудня.

Президент Володимир Зеленський підписав проект закону №0858 "Про внесення змін у Земельний кодекс України та деякі інші законодавчі акти по протидію рейдерству". Згідно з документом, посилюються вимоги до держреєстраторам майнових прав: вони повинні перевіряти дані в Держреєстрі майнових прав і звіряти їх з Державним земельним кадастром та іншими держреєстрами; перевіряти чи має право особа, яка звернулася із заявою про реєстрацію, на вчинення таких дій і т. ін. За порушення передбачено посилення адміністративної відповідальності.

Законопроект передбачає проведення урядом за бюджетні гроші інвентаризації всіх земельних ділянок, щодо яких немає інформації в земельному кадастрі.

Нагадаємо, що 5 грудня Рада у другому читанні і в цілому ухвалила законопроект №0858 "Про внесення змін у Земельний кодекс України та деякі інші законодавчі акти щодо протидії рейдерству". Документ з техніко-юридичними правками підтримали 362 народних депутати.

Згідно з даними Опендатабот, в Україні щорічно відбувається близько 400 рейдерських захоплень, а за останні сім років було зафіксовано 3242 випадків рейдерства.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію