Чому залучали волонтерські кошти на ремонт лікарні?

Полтавська міська рада торік виділила 1 мільйон 600 тисяч гривень дитячій клінічній лікарні на заміну вікон. Але роботи там проводили і за гроші, зібрані волонтерами. Серед останніх – мами, чиї діти померли від раку. Чому так – з’ясовує спеціальна комісія. Керівника лікарні на час службового розслідування відсторонили від посади. 

Неприпустимо збирати гроші на ремонт з людей, якщо на ці цілі уже виділені кошти із бюджету. Цю думку озвучували на брифінгу, за участю представників Полтавської міської влади.

Світлана Нестуля, заступниця Полтавського міського голови

- Виникає взагалі питання: чому тоді, коли були виділені бюджетні кошти, батьки у цей час змушені були збирати кошти на ремонт вікон, якщо у цьому році було планування. Тут, розумієте, у чому розбіжність? Ми не можемо зрозуміти чи директор, власне, не володіла чи чому була така ситуація.

Про ремонт і збір коштів міська рада дізналася із соціальних мереж. Зокрема, на сторінці полтавки Марини Кольвашенко читаємо.

"Мы с Танюшей продолжаем искать СПОНСОРОВ, ВОЛШЕБНИКОВ, которые готовы нам помочь с приобретением дверей и окон в Полтавское отделение детской онкогематологии..."

"...В бюджете пока нету средств для обновления дверей и окон в этих палатах... Но есть мы с Вами..."

Вікторія Лоза, заступниця начальника управління охорони здоров'я з реформування

- Ми спілкувалися із цими мамами. Вони, звичайно, бачать потребу, раз – зібралися. Як вони вміють вирішувати цю проблему – вони її вирішують.

Втім, у 2019 році на потреби дитячої лікарні із міського бюджету виділено майже 14 мільйонів гривень. 1 мільйон 600 тисяч гривень -  конкретно на заміну старих вікон. 1 мільйон 447 тисяч гривень, за словами Світлани Нестулі, було освоєно. Спеціальну комісію, що почала службове розслідування обставин ремонту у дитячій лікарні, очолює депутат міськради Олександр Кудацький. Він каже: цьогоріч для лікарні передбачено більше коштів, ніж торік, і дивується позиціїї її директора.

Олександр Кудацький, голова комісії, депутат Полтавської міськради

- На 20-й рік ще більше коштів виділено. Якщо ви задаєте питання чи знала директор закладу? Це все рівно, що я до вас додому прийду буду міняти вікна, а ви не знатимете, що я вам на кухні поміняв вікна. Це – нонсенс. 

Заступник начальника управління охорони здоров'я Вікторія Лоза говорить: представники влади у дитячій лікарні бувають досить часто. Але на нестачу коштів їм не жалілися.

Вікторія Лоза, заступниця начальника управління охорони здоров'я з реформування

- Ми були не менше п’яти раз тільки за грудень місяць. Жодного разу не озвучила, що там потрібно робити і давайте там розпочинати. Директори комунальних підприємств - вони мають формулювати і казати про свої проблеми. А міська рада - аналізувати і надалі на чомусь робити акценти.

Спеціальна комісія із службового розслідування працюватиме до 6 березня. Вона має з’ясувати: чому на ремонт залучали кошти волонтерів, якщо їх виділено із міського бюджету. Керівницю комунального підприємства «Полтавська міська дитяча клінічна лікарня Полтавської міської ради Ларису Савченко на час службового розслідування від посади відсторонено. Її обов’язки виконуватиме заступник директора з медичної частини.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію