Коломацька ОТГ на Полтавщині – проти приєднання до Новоселівки

В селах розпочалися зустрічі-обговорення нового перспективного плану області. Зміни прийняв уряд, але не всіх влаштовують такі оновлення. Мешканці Коломацької ОТГ зібралися для обговорення та планування подальших дій. Чому не хочуть приєднуватися і які аргументи висловлюють, чула Анна Ружін.

18 грудня 2019 року Кабінет Міністрів затвердив перспективний план формування територій громад Закарпатської області та зміни до перспективних планів Луганської, Полтавської, Тернопільської, Харківської та Чернігівської областей.  У перспективному плані Полтавської області уточнили склад цілого ряду громад.

У залі зібралася Коломацька громада. Збираються обговорювати долю ОТГ. Зі звітом перед населенням виступає голова Євген Почечун. Саме він ходив на зустріч в адміністрацію, а тепер планує обговорити та вирішити спільно з людьми подальший план дій. А не влаштовує людей перспективний план області. 

Євген Почечун, голова Коломацької ОТГ 

- Нашу громаду і Новостепненську громаду відносять до Новоселівки. А Старицьківську сільську раду, яка прийняла рішення приєднатися до нас, заново відносять до Машівки. Все робиться проти думки людей.

На зустріч прийшли представники усіх сільських рад, що входять до Коломацької ОТГ. 

Наталія Горіздра, голова Старицьківської сільської ради 

- Ми ще в 2018 році надали згоду на приєднання до Коломацької ОТГ. І були ми внесені в перспективний план, а тепер нас хочуть... Ми були на зустрічі в Полтавській ОДА, то тепер нас хочуть повернути в Машівський район. У нас люди обурилися, зібрали підписи, я привезла лист до прем'єр-мністра та президента.

- Жителі Старицьківської сільської ради звертаються з прохання порушити питання перед президентом, прем'єр-міністром України про недопущення об'єднання Старицьківської сільської ради до іншої ОТГ. А залишити разом Коломацьку, Савилівську, Старицьківську та Степненську сільські ради.

А от у Степненської ОТГ – інша позиція. На зустріч завітав їх сільський голова. Він не проти об'єднання та запрошував місцевих до себе на зустріч. 

- Депутати мої кажуть: якщо двоє голів не можуть знайти спільну мову, то нехай спільну мову знайдуть громади.

Тим не менш, жителі Коломацького проти. Кажуть, громада вже є, а йти кудись не хочуть. 

- Якщо ми уже створена ОТГ, чому ми повинні до сільської ради? По закону, сільська рада повинна ж?

Люди вважають, що об'єднання має бути добровільним, а вони цього не хочуть. Тож збирають підписи, звертатимуться до очільників країни та області. 

Але планують і радикальніші заходи – перекриття дороги. І все це, щоб їх помітили. 

У Полтавській ОДА ситуацію поки що не коментують.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію