На Полтавщині посилюють охорону лісових масивів

Для цього у кожному лісогосподарському підприємстві є постійно діючі рейдові бригади, які протягом року проводять патрулювання з охорони лісів від пожеж, браконьєрства і самовільних рубок.

У 2019 році державною лісовою охороною здійснено 1242 рейди, у ході яких виявлено 53 випадки самовільних рубок. 8 справ направлено в правоохоронні органи, одна розглянута судами. Стягнуто за рішенням суду та добровільно відшкодовано 51,5 тисяч гривень. Разом з тим, слід зазначити, що в порівняні з 2018 роком кількість незаконних рубок дерев зменшилася, тоді було виявлено 105 випадків самовільних рубок.

Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняках природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян(510-1020 грн), на посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

Крім того, порушник має сплатити збитки за кожне самовільно зрубане дерево, які залежать від діаметру пня. Відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода:

  • діаметр дерева у корі біля шийки кореня розмір шкоди
  • до 10 см 166,15 грн
  • 10,1-14 см 292,75 грн
  • 14,1-18 см 751,65 грн

Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію