Комунальники нагадують: каналізація – не смітник!

Ганчірки, целофанові пакети, овочі та інше. І дуже часто все це опиняється не в сміттєвих баках, а в каналізації. Працівникам «Полтававодоканалу» таке бачити на викликах доводиться регулярно.

Не випускають з рук слухавку телефона. На тому боці дроту – стурбовані полтавці. Останні зазвичай залишають заявки на виклики аварійної бригади. Дзвінків багато, але під час свят їх стає ще більше.

Віталій Торяник, старший диспетчер КП «Полтававодоканал»

- В будні дні у нас до 50 викликів йде, а перед святами і в святкові дні – і до 100 зявок. І це тільки дворові каналізації забиті. Аварійні бригади працюють у нас у посиленому режимі.

Прессекретар «Полтававодоканалу» Ліана Козмійчук зауважує - більшість викликів стосуються засмічення каналізації. Їздять по черзі за всіма адресами, адже на всіх одночасно не вистачить спец.техніки. На підприємстві працює 6 бригад служби каналізації. 2 з них працює по засміченнях.

А причина таких викликів – свідомість полтавців – не на належному рівні. І досить часто в каналізацію кидають те, що мають кидати в сміттєві баки. Сантехніки знаходять речі особистої гігієни, одяг, поліетиленові пакети, лушпиння тощо. 

Віталій Торяник, старший диспетчер КП «Полтававодоканал»

- Дуже багато, просто фізично не встигаємо. Бригад багато, але заявок поступає набагато більше, чим можемо просто виконати.

При цьому у більшості випадків полтавці звинувачують комунальників, а коли останні приїздять та витягають з труб те, що там не має знаходитись – мовчать. Комунальники працюють за допомогою дроту або спеціальної техніки – залежить від обсягу засмічення. 

Те сміття, яке пройшло через труби і не забило дворову каналізацію, потрапляє на очисні. Щоб пояснити людям цінність води та продемонструвати, які етапи очищення вона проходить, на підприємстві проводять екскурсії для молоді. 

Спочатку показують приймальні камери стоків. А це – спеціальні решітки, де відбирається крупне сміття, яке потім вивозиться на утилізацію. За одну зміну на Затуринських очисних спорудах може назбиратися в середньому до 100 кг побутового сміття.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію