4 млрд 100 млн гривень соціальної допомоги уже надійшло до регіонів України

Про це повідомив заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко на пресконференції у Полтаві. Він розповів про цьогорічні нововведення у соціальній сфері та як їх запроваджують на Полтавщині. 

Заступник міністра розповів журналістам про зміни порядку фінансування виплат державних соціальних допомог, монетизацію пільг та забезпечення осіб із інвалідністю технічними засобами реабілітації. За його словами, віднедавна соціальні виплати стали прерогативою Міністерства соціальної політики, а не, як раніше, Міністерства фінансів. Відтак, значно спростився механізм проходження коштів до кінцевого отримувача.

Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики

- На це витрачався певний час, на це витрачалися певні рішення, які мали прийматися міськими, районними і обласними радами і так далі. То на сьогоднішній день спрямування коштів передбачено від Міністерства напряму місцевим органам соціального захисту населення, без участі місцевих бюджетів.

Віталій Музиченко повідомив, що вже у перших числах січня Міністерством було спрямовано 4 мільярда 100 мільйонів гривень соціальної допомоги безпосередньо до регіонів.

Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики

- Те, що ми бачимо у Полтавській області, наразі ці кошти вже дійшли до органів соціального захисту населення, і ми очікуємо, що сьогодні власне розпочнеться фізична виплата цих коштів через банківські установи, поштові відділення і так далі.

Із початком опалювального сезону у державі розпочато й монетизацію пільг. Існує її два варіанта. При безготівковому «Ощадбанк» адмініструє відповідні кошти і розраховується із постачальниками послуг. Втім, відтепер пільговик може отримати кошти і готівкою, як пенсію чи іншу соціальну виплату.

Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики

- Механізм запроваджується вперше. У листопаді-грудні багато громадян висловили бажання перейти на готівкові виплати.

У зв’язку з цим Міністерстово соціальної політики ініціювало проєкт відповідного рішення. Його прийняли на засіданні Кабінету Міністрів 27 грудня. 

Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики

- Ми думаємо, що до кінця опалювального періоду значна частина пільговиків скористається відповідним правом і отримуватиме свої належні кошти у готівковому виразі самостійно ними розпоряджатися.

І, нарешті, стосовно забезпечення технічними засобами реабілітації осіб із обмеженими можливостями. У кінці минулого року завдяки внесеним змінам до держбюджету Міністерству соціальної політики на цю справу додатково спрямували майже 800 мільйонів гривень.

Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики

- За підсумками роботи у Полтавській області можемо сказати, що відповідна програма в області виконана належним чином. Процент освоєння коштів і забезпечення технічними засобами реабілітації практично сягнув ста відсотків.

Віталій Музиченко пообіцяв на практиці перевірити дієвість цієї програми. Задля цього він має відвідати Полтавське ортопедичне підприємство. 

Заступник Міністра відповів на запитання журналістів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію