ТОП-події у 2019 році у сфері української освіти

Які найважливіші досягнення та події стались у сфері української освіти у 2019 році? Нові призначення, нові закони, найкращі вчителі та безліч можливостей були у нас минулого року.

Рейтинг найважливішого склала Асоціація інноваційної та цифрової освіти. «Освіторія» доповнила список.

Вчитель року. На щорічній церемонії вручення премії Global Teacher Prize Ukraine найкращим вчителем в Україні визнали Наталю Кідалову з Мелітополя. Ще 10 неймовірно натхненних вчителів отримали цінні винагороди за свою щиру та віддану працю. У Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року» перемогли Людмила Бараненко, Сергій Ігнатьєв, Яна Коробкова та ін. Найкращих вчителів також особисто відзначив орденами та відзнаками Президент України. Зокрема, вчитель фізики Паул Пшенічка отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня.Вчителі самі стають агентами змін, фіналісти Global Teacher Prize Ukraine 2017 об’єдналися в спільноту «НОВІ» та влаштовують креативні освітні події по всій країні.

Дослідження року. Вперше за історію існування дослідження PISA Україна теж взяла в ньому участь. Дослідження показало, що рівень знань 15-річних школярів виявився гіршим (а з математики — значно гіршим) у порівнянні із середніми показниками учнів у країнах Організації економічного співробітництва і розвитку. При цьому якість української освіти, у порівнянні з витратами, досить висока.

Закон року. Верховна Рада ухвалила закон № 2299 щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти. За цим законом змінюються правила гри для майже всіх учасників сфери вищої освіти.

Призначення року. Найважливішим у році визнали призначення Сергія Бабака на посаду очільника комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій. Ще однією ключовою подією стала зміна очільника Міністерства освіти і науки України — новою міністеркою стала Ганна Новосад. Вона замінила Лілію Гриневич, яка розпочала реформу НУШ в Україні та з урядом Гройсмана запропонувала суттєве підвищення зарплат для вчителів. Постанову призупинили, та в бюджет заклали підвищення на 9%. Окрім того, в Україні вперше обрали освітнього омбудсмена. Ним став Сергій Горбачов. Він захищатиме права всіх учасників освітнього процесу.

Прорив року. Уряд ухвалив постанову, за якою з 1 січня 2020 року вчителі зможуть використовувати державні кошти для підвищення кваліфікації та навчатися в обраних ними організаціях. Ще одним проривом для української освіти стало перше ліцензування в українській школі міжнародного диплома. Випускники Новопечерської школи отримуватимуть такі ж атестати, як канадські школярі, іноземні виші визнаватимуть їх без жодних додаткових підтверджень.

Перспектива року. За участі Української біржі благодійності почався збір коштів на створення всеукраїнської платформи з вивчення української мови. Запрацювати така платформа повинна протягом 2020 року. До речі, для проєкту «Перша професія» на Спільнокошті українці зібрали понад 60 тисяч гривень для здійснення освітніх мрій дітей з інтернатів!

Можливість року. Батьки школярів з вересня 2019 року можуть самі вибирати форму шкільного навчання для своєї дитини. Скористатись можна всіма видами індивідуальної форми навчання — сімейною (домашньою) освітою, екстернатом або педагогічним супроводом. Ще торік офіційно скасували застарілий указ про шкільну форму — одяг повинні спільно обирати учні, батьки та школи. Для їх успішнішої комунікації також склали Меморандум співпраці. Окрім того, протягом року відбулося безліч конференцій як для вчителів, так і для батьків. Зокрема, в Україні вперше відбулася наймасштабніша подія у світі демократичної освіти — міжнародна конференція IDEC& EUDEC. Уп’яте пройшов EdCamp Ukrainе та вдруге відбувся фестиваль від «Освіторії» — «Вчителі майбутнього».

Окрім того, освітній проєкт України Lingva.Skills увійшов у ТОП-10 соціальних стартапів країн Східної Європи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію