Об’єктам, які можуть спричинити надзвичайні ситуації, слід приділяти першочергову увагу

На Полтавщині їх ідентифікують і паспортизують. Також у будинках підвищеної поверховості стали ретельніше слідкувати за станом пожежної безпеки. Про все це йшлося на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області. 

Засідання регіональної комісії проходило у режимі відеоселектору. На зв’язку були голови місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Передусім мова йшла про необхідність виявлення і обліковування потенційно-небезпечних об’єктів, хімічно небезпечних та об’єктів підвищеної небезпеки на території області.

Віктор Стеблянко, начальник управління з питань цивільного захисту ОДА

- Ми їх всіх обліковуємо. На комісії затверджуємо. Віддаємо всі ці матеріали органам місцевого самоврядування для врахування у своїй діяльності. Тобто, складання планів можливої евакуації чи якихось інших дій, щоб врахувати у своїй діяльності цей об’єкт.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов звернувся до надзвичайників із проханням у разі отримання інформації про функціонування незаконних АЗС або при безпосередньому виявленні нових заправок повідомляти про це контролюючим органам для подальшої перевірки їхньої діяльності.

Володимир Гришанін, заст.начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області

– На сьогоднішній день ми не маємо права перевіряти, законні ці заправні модулі, чи ні.

Олег Синєгубов: – Я вас запитую не про перевірку, а про виявлення, бо це об’єкт підвищеної пожежонебезпеки.

Сергій Щербак, начальник управління Держпраці у Полтавській області

- Проводили спільні перевірки і в минулому році із Національною поліцією по цих об’єктах. І служба безпеки України залучала також фахівців до перевірки таких об’єктів.

Надзвичайники запевнили: цьому питанню приділять особливу увагу. Також у рамках своїх повноважень продовжать перевіряти потенційно небезпечні споруди. Висловлювали вони й стурбованість станом протипожежної безпеки у будинках підвищеної поверховості у Полтаві, Кременчуці та Горішніх Плавнях. Кажуть: 50 відсотків порушень не виконуються роками. Серед недавно виявлених недоліків називають такі.

Володимир Гришанін, заст.начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області

- У 33 будинках несправний внутрішній протипожежний водопровід, відсутні первинні засоби пожежогасіння. У 15 будинках несправне електрообладнання, у 22 будинках шляхи евакуації не відповідають нормативним вимогам, у 12 будинках відсутня система протипожежного захисту.

У проєкті протокольних рішень комісії зазначено, що виконавчим комітетам Полтавської, Кременчуцької та Горішньоплавнівської міських рад потрібно розробити та затвердити міські програми «Протипожежний захист будинків підвищеної поверховості» з переліком конкретних заходів і завдань. Спільно з балансоутримувачами будинків підвищеної поверховості вишукати можливість виділення коштів на монтування або ремонт систем протипожежного захисту та створити об’єднану диспетчерську службу з підключенням до неї таких будинків.

На засіданні також затвердили план роботи регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області на цей рік.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію