У Києві прокоментували ситуацію із транзитом газу Україною

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко та генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон провели пресконференцію. 

Під час неї були оголошені подробиці газових переговорів та домовленостей щодо транзиту газу. Нагадаємо, 30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт. Під час пресконференції Юрій Вітренко розповів про те, що «Нафтогаз» та «Газпром» відмовилися від судових спорів одне проти одного. Наголосив, «Газпромом» було виплачено 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів за порушення «Газпромом» антимонопольного законодавства. Юрій Вітренко також акцентував на тому, що продовження транзиту російського газу до Європи через газотранспортну систему України принесе економіці додаткові 2% валового внутрішнього продукту на рік. Також додав, що транзит газу позитивно вплине на платіжний баланс, надходження коштів до державного бюджету та дозволить зберегти робочі місця у системі транспортування газу.

Юрій Вітренко, виконавчий директор НАК «Нафтогаз України»

- З підписанням цих угод Україна тепер повністю контролює свою газотранспортну систему, інтегрується у європейську систему. Також зазначу, параметри цієї угоди є вигідними для України.

Сергій Макогон, ген.директор ТОВ «Оператор ГТС України»

- Окрім прямих постачань коштів від транзиту, Україна отримає і інші переваги від угоди. За нашими підрахунками, сумарний позитивний вплив на економіку протягом 5 років складатиме 150 мільярдів гривень. Наприклад, тарифи на вхід від добуткових українських компаній знизяться в чотири рази.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію