Підсумки діяльності поліції області у 2019 році

За минулий рік на Полтавщині у порівнянні з 2018 на понад одинадцять з половиною відсотків зменшилася кількість кримінальних правопорушень, в тому числі майже на 15% – тяжких та особливо тяжких. Такі дані навів сьогодні начальник поліції області Андрій Замахін під час звітної пресконференції за підсумками діяльності поліції у 2019 році.

За словами Андрія Замахіна, зменшилася кількість умисних тяжких тілесних ушкоджень, зокрема й тих, що спричинили смерть людини, крадіжок, грабежів, розбійних нападів, випадків хуліганств, вимагань, шахрайств, незаконного поводження зі зброєю.

Андрій Замахін, начальник ГУ НП в Полтавській області

- Водночас збільшилася кількість зареєстрованих окремих видів злочинів: очевидних вбивств – на 27,5%, згвалтувань – на 77,8%, крадіжок із квартир – на 10%, порушень правил дорожнього руху – на 11%, у томі числі, що спричинили смерть, – на 24,5%.

Щодо очевидних вбивств, то на обліку в поліції перебувало 51 кримінальне провадження. І вже 48 особам повідомлено про підозру. Залишаються нерозкритими три.

Андрій Замахін, начальник ГУ НП в Полтавській області

- На даний час по одному кримінальному провадженню чекаємо експертизи. Найближчим часом нашим фігурантам, яких ми підозрюємо, буде оголошено про підозру. Тобто, у нас залишиться одне ще нерозкрите вбивство за 2019 рік.

З дев’яти проти позаминулого року до 16-ти зросла статистика згвалтувань. П’ятнадцятьом особам, які їх вичинили, вже повідомлено про підозру – зазначив начальник поліції області. Також минулого року правоохоронці припинили діяльність 9 організованих злочинних груп, до складу яких входило 32 особи. Щодо закриття гральних закладів, то ця робота не припиняється ні на день, наголосив Андрій Замахін. 

Андрій Замахін, начальник ГУ НП в Полтавській області

- На даний час сказати, що вони всі не працюють, я не можу. Тому що там, де ми провели заходи, і після того, як ми їх позакривали, були такі факти – вилучали всю техніку, документували, зверталися до суду. Але, на жаль, через певну кількість днів суд повертав це все майно. Але ми зараз проводимо превентивні заходи, щоб вони не працювали.

Пріоритетами на цей рік залишаються профілактика і розкриття злочинів, навчання особового складу та підбір кадрів. Також на Полтавщині планується запровадити пілотний проєкт «Поліцейські громади». 

Андрій Замахін, начальник ГУ НП в Полтавській області

- Тобто на кожну громаду, в залежності від кількості населення, буде один або два дільничних офіцера поліції додатково, які будуть обслуговувати цю територію, буде поліцейська станція. Даний працівник поліції весь свій час проводитиме на своїй території, не буде знаходитися в райвідділі. Ми відходимо від цієї практики.

А ще заплановано впровадження по містах та селах області системи відеоспостереження. Поки що ж на черзі Полтава, де до 310-ти планується додати ще 60 вуличних відеокамер нагляду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію