Полтава залишилась без нових контейнерів

Підприємство КАТП-1628 відмовилось від проведення минулорічних тендерів з закупівлі контейнерів для роздільного збору відходів. Майже рік тривало обговорення та торги. У чому ж причина відмови від баків? У сюжеті далі.

У депутатській кімнаті міської ради зібралися очільник КАТП-1628 та журналісти, щоб розібратися, чому ж Полтава залишиться без баків. 

Переможця обрали – «визнати пропозицію ТОВ «ЮГСТАЛЬ»…як таку, що відповідає умовам/вимогам тендерної документації у рамках проведення процедур відкритих торгів щодо закупівлі (Контейнери для роздільного збору твердих побутових відходів).

Були і недоліки. Такий вигляд мають баки, які ця ж фірма поставила у 2017 році вже на підприємстві. Тоді за це заплатили, каже очільник КАТП-1628 Тарас Бойко. На його думку, вони неякісні, навіть небезпечні для здоров'я і дещо травматичні. Серед основних недоліків та проблем, з якими зіткнувся замовник, – розірваний важіль в місці поперечного з'єднувального шва різного характеру. А ще обламаний і відремонтований зварюванням поперечний з’єднувальний шов важеля, який почав іржавіти, з'явилася тріщина.

Відірвана пружина, іржава через попадання опадів, не тримає кришку контейнера.

Тріщина в місці поперечного та поздовжнього з'єднувального зварного шва важеля. 

Відламаний натягувач пружини і іржава через попадання опадів розтягнута неспіралевидна пружина не тримає кришку контейнера. 

Тож замовник вимагав включити до технічних вимог до предмета закупівлі умов таке: 

- важелі кріплення кришок контейнерів повинні бути виготовлені з цільного металу шляхом штампування; 

- без поперечного з’єднувального шва; 

- пружинні елементи відкривання/закривання кришки контейнера виготовлені з використанням спіралевидної пружини.

У рішенні від 06.06.2019 №7336-р/пк-пз орган оскарження визнав правомірним включення вищевказаних вимог до предмету закупівлі.

Тарас Бойко, керівник КП «КАТП-1628»

- 26 грудня організація, яка була визнана переможцем, «Югсталь», вона нам надіслала договір, але останній був не тим, який ми виставляли на прозорро, він був перероблений, і вони нас свідомо вводили в оману. І прислали те, що хотіли сами бачити.

Такий договір Полтавське підприємство відмовилось підписувати.

Тарас Бойко, керівник КП «КАТП-1628»

- Я вважаю, те, що робила дана організація, хай... Я думаю, що ми і до правоохоронних органів звернемося. Хай вже вони дають оцінку, що вони хотіли зробити. Ми не зіграли в усі тендери, що хотіли зіграти. Ми оголосили переможем організацію, яка виграла, але не мала змоги. Я вважаю, що коли наступного разу антимонопольтний комітет буде подавати скарги, що ця організація не виконала умови договору.

У 2020 планують новий тендер. Краще довше шукати, але знайти якісне, що прослужить не один рік.

Позицію ТОВ «ЮГСТАЛЬ» почути поки що не вдалося, тож залишаємо за ними право висловити свою позицію в ефірі нашого телеканалу. Ми й надалі будемо слідкувати за ситуацією та закупівлею контейнерів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію