Ціни, зарплати та курс долара

Прогноз на 2020 рік. У Києві в інформаційному агентстві «Голос» під час пресконференції обговорили можливі сценарії економіки на 2020 рік. А саме: яким буде долар, заробітна плата та ціни. Більше про це – в сюжеті нашого власного кореспондента з Києва.

Аби робити будь-які прогнози на 2020 рык, треба розуміти, які тенденції відбувалися у 2019. Саме з цього почав експерт з економічних та політичних питань Всеволод Степанюк. Він зазначив,  в минулому році гривня значно зміцнилася. Додав, якщо враховувати відомості Державної служби статистики України, то можна сказати, що економіка країни зросла. Та фактори, які цьому сприяли, на думку експерта, мають сумнівні наслідки. 

Всеволод Степанюк, експерт з економічних та політичних питань

- В основному гривня зміцнювалася за рахунок розвитку фінансового сектору, він, в свою чергу, в основному розвивався в збиток реальному фактору економіки. Так, наприклад, згідно з облігаціями внутрішнього державного займу України, доля нерезидентів у портфелі останнього збільшилася до 14,2 відсотків, що дуже багато. А якщо врахувати те, що банки, які так само купували облігації внутрішнього державного займу України, мають накачку імпортними грошима, то ця цифра може зрости в два рази. А це може бути небезпечно для стабільності грошової одиниці.

Всеволод Степанюк розповів, що, ймовірно, долар і надалі буде падати. Але додав, що лише за умови, якщо Україна користуватиметься імпортними товарами. Зміцнення гривні зараз може мати певні наслідки на промисловість та фермерство.

Всеволод Степанюк, експерт з економічних та політичних питань

- До чого призведе продовження такої політики? До того, що надалі може значно скоротитися промисловість в Україні. Також можуть бути проблеми в аграрному секторі, тому що, коли люди купують всі комплектуючі для ведення господарства імпортні по курсу 27, а потім продають своє зерно по курсу 22, то вони мають збитки.

Економіст Віктор Скаршевський в свою чергу додав: через те, що  промислова економіка скорочується, а не зростає, і зарплатня в Україні не фіксована та обумовлена фактором нестачі робочої сили. 

Віктор Скаршевський, економіст

- На жаль, ріст заробітної плати в України зумовлений, насамперед, дефіцитом робочої сили. Тобто, люди заробляють в інших країнах гроші. І цей процес короткотривалий. Він завершиться вже в цьому або в наступному році.

Щодо цінової політики, 2020-й для українців, на думку експертів, відзначиться зростанням цін на деякі категорії продукції, що вирощуються та виготовляються в Україні. Узагальнив тему конференції соціолог Андрій Павловський. 

Андрій Павловський, експерт з соціальних питань

- Навряд чи варто очікувати кінця епохи бідності. На жаль, для більшості вона буде продовжуватися. Це навіть видно по тим соціальним стандартам, які закладені у держбюджеті. Сам Уряд визнає, що всі показники, які там зазначені, є нижчими від тих, які насправді потрібні для українських родин.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію