У Полтаві відкрили різдвяне містечко

В обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відтворили стародавнє місто Віфлеєм. Полтавцям показали, якою була різдвяна ніч більше двох тисяч років тому. На фестивалі побувала наша знімальна група. 

На дворі біля змонтованої стіни Віфлеєму - пастухи та ягнята. А ось так гостей запрошують до самого міста. 

Потрапивши на вулиці Віфлеєму, полтавці зустрічаються з римськими воїнами, жебраками та просто мешканцями стародавнього міста. Все це - волонтери. Їх - 200 осіб. 150 з Полтави, а 50 з США.

Валерій та Аліна Хімич, організатор фестивалю «Ніч у Віфлеємі»

- Все, що ми робимо, має одну мету. У нас є бажання, щоб люди відчули, що їх хтось любить  не в залежності від того скільки в них грошей та який статус. Ми просто хочемо зробити свято. Саме тому все це безкоштовно. Тут все робиться для людей, тут всім раді. 

Полтавці у Віфлеємі мають змогу опанувати стародавнє ремесло. У місті діє чимало майстерень: гончарства, плетіння кошиків, парфумерії, виготовлення запашних спецій тощо. 

- У нас тут запашні трави та спеції. Ми робимо суміш із спецій. Раніше вони були дуже дорогими. Їх дарували царям. А сьогодні ми самі можемо їх коштувати. 

Спробувавши себе у новій ролі гончара чи, наприклад, слюсара, полтавці потрапляють на театралізоване дійство. Вистава розповідає історію народження Ісуса.

Пройшовши всі локації ми, нарешті зустрічаємось з головними персонажами події: Марією, Йосипом та новонародженим Ісусом. 

Триватиме фестиваль «Ніч у Віфлеємі» до 8 січня. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію