Оновлення зупинок йде, а люди невдоволені

Зупинки оновлюють, але люди невдоволені. Ремонт іде за кошти міського бюджету, згідно з проєкту-переможця «Бюджету участі». Саме ідея мешканців Яківців у 2018 році  «Комфортність громадського транспорту мікрарайону» отримала перемогу. Зупинки наразі роблять, але питань у людей багато. У ситуації розбиралася Анна Ружін. 

Ці зупинки у Яківцях відзняті 3 тижні тому. Їх встановлють за проєктом «Бюджету участі». Роботи не завершені, кріплення слабі, а коштів на все це витратили багато, скаржиться полтавець Дмитро Демус. 

Дмитро Демус, полтавець 

- Зверніть, будь ласка, увагу. Це найдешевний полікарбонат. Він навіть не затемнений. Влітку вона не врятує від сонця людей. Реальна вартість таких зупинок, адже ми проводили калькуляцію, то є викоавці, які згодні виконати таку зупинку за 15-18 тисяч гривень.

На сайті dozorro знаходим інформацію про тендер. Очікувана вартість 445 000 гривень з ПДВ. Перевіряємо оплату робіт. 26 грудня від Управління житлово-комунального господарства до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АГРО СПЕЦ БУД" НАДІЙШЛО 168 703,71 грн. Тож надсилаєм свій інформаційний запит до Управління ЖКГ, щоб дізнатися деталі. Станом на 26 грудня було проведено оплату підряднику у сумі 133219, 81 гривня та  31 201,58 гривень. Але ці цифри не сходяться з показниками на сайті.

Дмитро Демус, полтавець 

- Зупинок встановили вдвічі менше, ніж планували. Планували 10, а по факту встановили 5. На ближніх і Дальніх Яківцях. Але на Дальніх Яківцях там місцевість польова, тиам потрібен захист від вітру, а вогни просто не здатні захистити. 

4 січня, з моменту першої зйомки минуло 3 тижні. Ця зупинка візуально змінилася. Додалися елементи кріплення та з'явилося бетонування при землі стовпів металевої конструкції. Біля іншої зупинки  за цей час розгорнули купу з щебню. 

Строк дії договору: До 20.12.2019 , або до повного виконання Сторонами передбачених Договором зобов’язань. У відповіді на запит повідомили, що протягом наступного року планується виконання робіт по улаштуванню асфальтобетонного покриття на 2 посадкових майданчиках в межах вищезазначеного проєкту. 

При цьому кількість зупинок не вказана. Останні ще не готові і мають добудовувати, але на конструкції уже почала з'являтися корозія та іржавчина. 

Адвокат же радить, якщо не влаштовують роботи та є претензії, варто діяти та звертатися з заявою до поліції.

Тарас Захаров, адвокат

- Попередньо можна звернутися до міської влади із проханням надати інформацію про перелік та вартість робіт, які були виконані. І після того, як ознайомились, надати до міської ради лист-скаргу, що не всі роботи були виконані у повному обсязі. Але наскільки на це відреагує міська рада невідомо, а правоохоронні органи мусять реагувати. 

За подальшим проведенням робіт, ми будемо і надалі слідкувати.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію