Поліпшення сільської інфраструктури

На місці Білицького молочно-консервного комбінату, який припинив існування, зводять сучасний елеватор. Тож, мешканці Кобеляцького району матимуть нові робочі місця. Ініціює нововведення керівник фермерського господарства «Громада», депутат обласної ради із фракції Соціал-демократичної партії Сергій Жук. Він уже зараз веде активну роботу щодо поліпшення інфраструктури навколишніх сіл. Адже цього року тут має утворитися нова об’єднана територіальна громада. Там побувала наша знімальна група.

Усім селам майбутньої об’єднаної територіальної громади приділятимемо належну увагу, стверджує керівник фермерського господарства «Громада» Сергій Жук. Центр же ОТГ буде у Біликах, які мають вигідне географічне розташування та розвинені транспортні шляхи. 

Сергій Жук, керівник ФГ «Громада», депутат Полтавської облради (фракція Соціал-демократичної партії)

- Центр буде у Біликах. Значить і цей елеватор має бути у Біликах. Тому ми піднімаємо цю інфраструктуру для того, щоб були і робочі місця. І соціальний розвиток будемо проводити. Багато пенсіонерів обездолених. Думаємо, будемо якісь безкоштовні обіди робити. 

Колись тут працював потужний молочно-консервний комбінат. Його продукцію знали не тільки в Україні, а й за кордоном. Та з часом підприємство припинило існування.

Віталій Білокінь, енергетик ФГ «Громада»

- Десять років тут була пустка. Із нього планомірно вивозилося обладнання, вивозилися матеріали, все запустувало. Людей працюючих не було. У нас були тільки сторожа і я тут енергетиком старшим був. 

Фермерське господарство «Громада» викупило територію комбінату. Нині там вже зведено приміщення для будівельників, кафе, їдальню, адміністративний корпус, ангар для зберігання зерна на 4 тисячі тон, - розповідає Сергій Жук. Також розпочато роботи з будівництва безпосередньо самого елеватора. Таким чином, відроджують інфраструктуру Біликів та інших сіл, які увійдуть до складу ОТГ. Приміром, у сусідніх Жуках перед Новим роком урочисто відкрили оновлений будинок культури. Дбають про школу і дитячий садок, який започаткували сім років тому, викупивши оселю, що стояла пусткою.

Тетяна Лисак, завідуюча ДНЗ «Жучок-світлячок»

- Тепло, затишно, батьки із задоволенням водять своїх діток. Спонсорсько нам допомагає фермерське господарство.

Нині заклад відвідує 24 дитини різного віку. Для них створені усі належні умови.

Сергій Жук, керівник ФГ «Громада», депутат Полтавської облради (фракція Соціал-демократичної партії)

- Тут є і тепла підлога, тут є і опалення на дровах. Ми від газу незалежні. На опалення вони грошей не витрачають. На продукти ми їм допомагаємо своїми коштами. Тому це - перспектива села. Для того, щоб діти були здорові, нагодовані і доглянуті.

Дружина керівника «Громади» Ольга Жук у фермерській структурі свого чоловіка опікується господарськими питаннями. Каже: роботи останнім часом додалося. Приміром, зараз облаштовують їдальню у Біликах. Але, за їїї словами, це - приємні турботи.

Ольга Жук, заст.директора з господарської частини ФГ «Громада»

- Декілька сіл об’єднуються разом. Оце наша сім’я. Не одне село, а сіл десь десять є. Наше фермерське господарство буде процвітати. Бо є місце, де відпочити і є, де працювати. Я думаю, ми ще будемо працювати і якусь вдачу даватимемо людям.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію