Полтавський екобус працює 3 місяці

Вже три місяці, як полтавці можуть «правильно» позбутись небезпечних відходів. З першого жовтня містом курсує екобус, куди можна принести батарейки, ртутні лампи та термометри. Чи підтримують мешканці міста екологічну ініціативу, запитали наші журналісти у фахівців Полтавського комунального автотранспортного підприємства-1628.

Екобус яскравий та помітний здалеку. Пересувається містом за спеціальним графіком, аби «побувати» у кожному районі Полтави. Графік оприлюднений на сайті міської ради.

Володимир Ніколаєнко, полтавець

- Приношу вперше, приніс батарейки, які довго вдома збиралися. Їх велика кількість, і, звичайно, викидати їх просто не хотілося, а тут така чудова ініціатива, такий ось бус. 

Екобус з'явився у місті через вимоги екоактивістів. Міська рада тоді затвердила Програму сортування сміття та поводження з небезпечними відходами. Тоді й придбали Сітроен Джампер, який коштував місту 990 тисяч гривень.

Після свят, говорить водій Анатолій, полтавці менш активні, але все одно приходять. 

Анатолій Бахарєв, водій екобусу

- Сьогодні йдуть люди. І бабусі термометри несуть, и лампи приносять. 

Головне, говорить працівник, аби люди пакували лампи чи градусники у папір, обмотували скотчем, щоб відходи не розбились під час транспортування.

Тарас Бойко, директор комунального підприємства КАТП-1628

- За три місяці здобутки у нас наступні. Ми зібрали від мешканців 10450 ртутних ламп, 334 термометри, 2400 кілограм батарейок. 

Комунальники уклали договір з компанією «Полекозахист», яка відповідає за подальше перевезення, утилізацію та переробку радіаційного сміття на спеціальних підприємствах Львова та Румунії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію