Відкриття нової амбулаторії

Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України позаминулого року у 15 областях було заплановано збудувати 310 сучасних нових амбулаторій у сільській місцевості. У перший пул проектів влітку 2018 року потрапила й амбулаторія села Дмитрівка Кременчуцького району. І ось напередодні нового року сучасний медичний заклад було урочисто відкрито.

Будівництво нової амбулаторії коштувало шість мільйонів гривень. Споруджувалося приміщення на умовах співфінансування, за допомогою спонсорів, зокрема компанії Ferrexpo та коштів виділених з обласного бюджету.

Валерій Прядко, депутат обласної ради

- Я пам’ятаю амбулаторію, отут була на жаль вже немає нічого, пустир, стоматолога, радянську бормашину. Сьогодні все змінилося і дай боже щоб в Дмитрівці ця амбулаторія чудова, нова надавала якісні послуги.

В новому приміщенні створені всі умови для надання якісної первинної допомоги, тут враховані сучасні вимоги до приміщень та медичного обладнання. В першу чергу - новітніх методів телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень, отримувати швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань. 

Василь Полієвець, завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини

- Будувалось нове, кабінети сімейного лікаря, маніпуляційний, денний стаціонар ми зробили. Хоча він не передбачений в сімейній амбулаторії, але ми зробили, всі вимоги що потребує, санітарні норми, все зроблено добре.

Окрім нового приміщення, де обслуговуватимуться всі, а це понад дві тисячі сімсот мешканців Дмитрівської сільради, для обслуговування викликів було передано й новенький автомобіль швидкої допомоги. Його в Дмитрівці також отримали за програмою президента України «Первинна медична допомога». На урочистості приїхало чимало гостей, які допомагають у розбудові села. Вони оглянули й будинок захищеної старості, що розрахований на 30 місць. Тут створені всі умови для проживання літніх людей.

Віталіна Лаврик, старша медична сестра

- Цілодобово в нас знаходиться медсестра, всі невідкладні допомоги ми тут надаємо, в разі серйозного захворювання ми викликаємо лікарів, можемо госпіталізувати в стаціонар в Горішні Плавні. Наша задача це догляд, ми їх годуємо, купаємо і всі співробітники намагаємося зробити максимальні умови, щоб були наближені до домашніх, щоб люди не відчували що вони десь не дома.

Дмитрівка розвивається, розбудовується та має перспективу - впевнено говорить сільський голова Антоніна Прядко.

Антоніна Прядко, Дмитрівський сільський голова

- Сьогодні я хочу подякувати депутатам полтавської обласної ради за те що в поточному році вони співпрацювали з нами і виділили кошти на будівництво амбулаторії, штучного поля для міні – футболу, антивандальні спортивні споруди. Це вперше за 28 років, коли ми розвиваємося як окрема держава Україна, і ми щиро цьому раді і маємо надію що Дмитрівка буде отримувати допомогу не тільки від тих хто працює на нашій території, а й від обласної влади.   

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію