Унікальний шкільний музей

Шкільний музей вражає експонатами. У Засульському ліцеї Лубенського району він працює три роки. Завдяки багатій експозиції та сучасним методам її демонстрації має офіційний статус. Екскурсії там проводять старшокласники. На одній із них побувала і наша знімальна група.

У першому залі музею - динозавр із розчепіреною пащею. Напроти нього у повний зріст - козацький ватажок Северин Наливайко. Поруч - гармата з ядрами, на стінах - шаблі, сокири, інша холодна і стрілецька зброя. Екскурсію веде десятикласниця ліцею Валерія Лук’яненко. 

Валерія Лук’яненко, десятикласниця ОЗ «Засульський ліцей»

- Спочатку думала, що це буде важка робота. Але насправді матеріал дуже цікавий, що , коли ти сідаєш його вчити – тобі хочеться ще більше і більше цим займатися. Усім дуже подобається. Позитивні відгуки. Інформація дуже цікава. Іноді здається: як її можна віднайти з таких давніх часів.

Шкільний музей відвідує чимало людей. При чому не тільки із Полтавщини чи України, а й з інших держав світу.

Анатолій Савенков, директор ОП «Засульський ліцей»

- Проїздом їхали представники ОБСЄ із Данії, Норвегії. Були іноземні делегації – із Німеччини, США. Музей активно працює і популяризує історію Посульського краю.

Інтерес іноземців до цього закладу цілком закономірний. Вони були серед натхненників створення музею. Спочатку, щоб вшанувати розстріляних у 1941 році у Засульському яру євреїв.

Сергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ

- Євреї з Канади – вони підставили плече для втілення ідеї створення музею. Ми пішли далі. Історію села нашого, історію нашого минулого і нинішнього. 

Нині, аби привернути більшу увагу відвідувачів, у музеї використовують найсучасніші засоби передачі інформації.

Анатолій Савенков, директор ОП «Засульський ліцей»

- Ми намагаємося молоді привити сучасне бачення історії. Тому ви бачити в музеї тут використовується і відео, і світові різні ефекти, музичні. Ми намагаємося історію показувати через позитив.  І таких здобутків в історії нашого краю дуже багато, які тут представлені.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію