Різдвяна виставка полтавських художників

Немає снігу – не біда. Його завжди можна намалювати. Так свій передноворічний настрій описують полтавські художники. Свою щорічну виставку напередодні свят вони відкрили у Художньому салоні. Серед авторів робіт – як новачки, так і ті, хто участь бере участь не вперше. Про цьогорічні новорічні пейзажі – далі Марина Покшіна.

Двоповерховий старовинний будинок, поряд ліхтарі та котик – так виглядає робота полтавської художниці Юлії Петушинської. Вона розповідає: хотіла створити новорічний настрій і собі, і глядачам виставки. Над роботою працювала кілька днів.

Юлія Петушинська, художниця

- Намалювала композицію з архітектурних елементів, які нагадують будинки нашого рідного міста Полтави. Тому картина й називається «Святкове місто». Захотілося у наш такий доволі сумний час створити собі святковий настрій.

Серед картин на новорічну тематику – робота художниці Дениса Зозулі. Вона містить так званий «сакральний текст». Він, за словами митця, заснований на традиціях українців. Їм близько двох тисяч років. Це – тема ткацтва. У роботі закодований орнамент. Взятий він з мови абстракціоністів.

Денис Зозуля, художник

- Вони також мовою своїх абстракцій досягти своєї мети. Людям передати якусь інформацію. Так само і ткацтво мало якусь інформацію, ця інформація була про побут народу, про зміст, про його ідеали, цілі й цінності. 

Денис Зозуля – один із тих художників, які участь у виставці беруть вперше. Тому, ділиться митець, до неї готувався серйозно і заздалегідь. А тему обрав таку недарма. Розповідає: подорожував Полтавщиною і його найбільше вразило саме це ремесло. А ось картина Анни Величко оформлена зовсім в іншому стилі та техніці. Художниця розповідає: цьогоріч представила пленерну роботу. Згадує: у 2012 році булана пленері в Коломиї. І це місто в Західній Україні мисткиню неабияк вразило.

Анна Величко, художниця

- Там такі старовинні будинки, мабуть, і австрійські там, угорські. Тобто, вони зберегли всі ці будинки, віддали їх там бізнесу і вони їх тримають в порядку. Це дуже цікаве місто, дуже воно колоритне, українське і там дуже багато святкують релігійних свят. І ми саме потрапили на Андрія.

За словами художниці: найбільш приємним було бачити, як люди одягають національний одяг. На цьому пленері, зізнається Анна, зобразити пейзаж вона мала швидко. Мовляв: день короткий, о 16 вже темніє. Тоді на вулиці було близько двадцяти градусів морозу. Та це, розповідає мисткиня, її не зупинило. Ці та інші роботи полтавці та гості міста зможуть побачити упродовж новорічних та різдвяних свят. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію