Скільки витратять українці на новорічний стіл?

Передноворічна метушня. Українці останніми днями масово скупляють продукти та подарунки на свята. У супермаркетах та на ринках зараз не пройти. Люди здебільшого купують продукти. За їх словами, готувати на новорічний стіл будуть традиційні страви. Утім, є й ті, хто вирішив поекспериментувати. Скільки коштуватиме святкування нового року, дізнавалися наші журналісти.

Цими вихідними за новорічними покупками піде Тетяна Лемешко. Дівчина розповідає: святкове меню склала ще кілька тижнів тому. Ділиться: страви готуватиме такі, як щороку. Єдине, зізнається, цього разу хоче спробувати якийсь новий салат. 

Тетяна Лемешко, полтавка

- Планую запекти картоплю, або в горшочках, або може якось у рукаві з м'ясом, хочу цього разу спробувати тушкованого кролика. Також хочу якісь салати приготувати, можливо щось посмажити з риби чи якісь відбивні, спекти солоденьке: тортик чи пиріг.

Дівчина показує рецепти. Мовляв: дивиться їх давно. Та увагу привернув салат з ананасом. Його й планує приготувати Тетяна. Мовляв: недорого і, згідно з переліком інгредієнтів, має бути смачно. Тому, зізнається полтавка, витрати на стіл хоче близько однієї тисячі гривень. А ось експерти переконують: у порівнянні з минулим роком новорічний стіл для українців здорожчав приблизно на 10%. Про це розповів директор української Асоціації постачальників і торгових мереж Олексій Дорошенко.

Олексій Дорошенко, директор української Асоціації постачальників і торгових мереж

- У залежності від того, хто накриває новорічний стіл. Якщо пенсіонер, то в середньому здорожчання новорічного столу для нього склало 10 %. Якщо це людина із середньою зарплатою то на 5 %. А якщо ви заробляєте гарно, то ви навіть економите в цьому році на святковому столі. Адже в порівнянні з минулим роком імпортний алкоголь став доступнішим. 

Пан Олексій наголосив: брати окремі продукти то найбільше ціна в цьому році зросла на овочі. 

Олексій Дорошенко, директор української Асоціації постачальників і торгових мереж

- Найменше зросли ціни на м’ясо, найбільше на овочі, що ж до молочних продуктів, то ціна посередня. Якщо говорити про делікатеси, то вони цього року дешевші. 

Експерт каже: така ситуація через те, що гривня стала значно міцніша і на деякі категорії продуктів ціни зменшилися. Голова Ради Інституту податкових реформ Олена Хотенко, в свою чергу додала: вартість новорічного столу буде залежати не тільки від набору страв, а й від того, де ви проживаєте. 

Олена Хотенко, голова Ради Інституту податкових реформ, віцепрезидент Асоціації платників податків України

- У залежності від того, які продукти харчування обиратимуть українці , зазвичай, це – традиційні набори страв, вартість новорічного столу складатиме від 1340 гривень до 2090 гривень. При всьому цьому кияни платитимуть трохи більше, ніж, наприклад, люди, які живуть у селах.

Економічний експерт Ігор Грабчук розповів, як можна зекономити. Акцентував: робити це треба з розумом. Закликав – не купувати товари, які мають сумнівну якість та занадто низьку ціну. Натомість запропонував свій варіант. 

Ігор Гарбарук, економічний експерт, голова організації «Національний інтерес України»

- Шукати акції. Ми ж розуміємо, є багато мереж супермаркетів. У кожного з них є якісь свої акційні товари. Попередньо складаєте список, що треба купити. Щось можете купити в одному супермаркеті, щось в іншому.

Порахувала, прицінилася і зробила висновки. Тетяна Лемешко: переконує: вкластися в одну тисячу гривень їй не вдасться. Адже, живе дівчина не в селі, а в місті. А тут потрібно купувати все. 

Тетяна Лемешко, полтавка

- Взагалі-то, я думаю, що в 1000 я точно не вкладуся, адже це з алкоголем, і солодкий стіл, і фрукти: мандарини, виноград, хочеться чогось свіженького. Тому, думаю 1500, може навіть й більше точно піде.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію