Солом'яні янголи та народні пісні, увіковічнені на картинах

У Полтавській обласній бібліотеці відкрили традиційну виставку від Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України під назвою «Різдвяний вернісаж». Це - багаторічний проєкт спілки, який традиційно втілюють напередодні новорічних та різдвяних свят. 

Валентина Ялосоветська - бібліотекарка з Градизьку, яка веде дитячий гурток, де разом з дітьми ліпить із солоного тіста. Її чоловік Василь теж творча людина. Він виготовляє іграшки з вовни. Соломоплетінням Валентина захопилась 24 роки тому, коли до бібліотеки прийшов відвідувач - дідусь у солом'яному брилі. Він і навчив жінку плести. Тепер майстриня володіє традиційними та авторськими техніками плетіння.

Валентина Ялосоветська, майстриня (смт. Градизьк)

- Це все перед вами жито, ячмінь, овес, пшеничка, найкраще піддається обробці, звичайно, жито, тому що воно має найдовший стовбурець, і ним найкраще виходить плести. 

А от Вадим Іщенко - молодий художник з Горішніх Плавнів. Нещодавно його скульптура виборола почесне місце у мистецькому конкурсі в Італії. У Вадима захоплення - шукати рідкісні народні пісні та увіковічнювати їх у образі. Ця картина - ілюстрація до пісні «Казав мені батько, щоб я оженився». Сам художник теж нині мріє про весілля. 

Вадим Іщенко, художник (м. Горішні Плавні)

- Я займаюсь ніби «розписом» української народної пісні. В мене є декілька подібних серій. Тобто – я слухаю пісню і пишу картину. 

Очільник Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України говорить - область багата на митців. Як досвідчених, так і молодих. Нині у планах  - відроджувати древні українські техніки килимарства, кераміки, хатнього розпису.

Євген Пілюгін, заслужений майстер народної творчості України

- Ми розписуємо хати, які нам довіряють люди. Одна бабуся каже – ви знаєте, от ви мені розмалювали хату, тепер корови йдуть повз, зупиняються й дивляться. Подобається! 

Виставка діятиме до 19 січня 2020 року.

Стрічка новин