В Опішні відроджують «зелений туризм»

Поруч із брендом гончарної столиці, фестивалем «СливаФЕСТ» та мальовничими пагорбами, до речі, найвищими на Полтавщині, він має привабити ще більше туристів. Так вважають в об’єднаній територіальній громаді. Із її появою рік тому туризм в Опішнянській ОТГ став розвиватися швидше. В одній із етнохатинок побувала і наша знімальна група.

Один будинок вкритий солом’яною стріхою, інший черепицею. Перед входом - лава і колесо від старовинного возу, збоку - дерев’яна скриня, стіни розписані орнаментом. Колись занедбану хатинку придбало подружжя Кудинців - Олександр і Марина. Привели її до ладу. А з часом спробували зайнятися зеленим туризмом. Справа вдалася. До етнооселі стали приїжджати туристи з різних міст України та навіть із інших країн - Німеччини, Польщі, Ізраїлю та багатьох інших.

Марина Кудинець, господарка етнохатинки

- Із Нової Зеландії був. Потім із Бельгії був чоловік. 74 роки на велосипеді подорожував. Із Японії чоловік приїжджав недавно. Із Південної Кореї був дуже цікавий хлопець. Тут тиждень проживало. У захваті такому, дуже сподобалося все. 

Олександр Кудинець, господар етнохатинки

- Це не тільки автентика, це і екологія, і органіка, це – смачна кухня. Тут є всі умови для агротуристичного центру. Люди хочуть, але ми не в змозі усіх прийняти.

В оселі - широкі дерев’яні ліжка, можна спати й на печі, у кутку - веретено, на стіні - годинник із маятником. Є усі необхідні умови, щоб думкою помандрувати до позаминулої епохи на понад 100 років. І не тільки споглядати її, а й, при бажанні, взяти участь практично.

Марина Кудинець, господарка етнохатинки

- Проводимо майстер-класи. І по народній кухні, і по ліпці глиняній. У нас є гончарний круг, запрошуємо майстра і він проводить майстер-клас на гончарному крузі. Потім лялька-мотанка.

Голова селищної ради Опішнянської ОТГ Микола Різник каже: із утворенням об'єднаної громади стали більше уваги приділяти всім галузям. У тому числі і туризму. На нього покладають чималі надії.

Микола Різник, голова селищної ради Опішнянської ОТГ 

- Основним магнітом туризму є музей-заповідник українського гончарства. Але попутно люди дізнаються, що у нас є садиби зеленого туризму, «Опішнянська слива», у нас є і найвища точка Полтавської області, криниця, купель, у якій можна купатися. І дуже-дуже багато цікавих речей, які можуть затримати туристів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію