Кому святкування, а кому – робота в посиленому режимі

Упродовж усіх Новорічних свят медики, поліцейські та пожежники працюватимуть у посиленому режимі. Це значить, що до надзвичайних подій вони готові. У Хорольську 20-ту державну пожежно-рятувальну частину міста кожного року надходять повідомлення про різні ситуації по району в новорічну ніч. Як готувалися рятувальники цьогоріч та що було в минулі роки, дізнавалася Марина Покшіна. 

Одноповерхове приміщення, 22 рятувальники та всьго кілька одиниць техніки – з такими статками працює Хорольська 20-та державна пожежно-рятувальна частина міста. За словами начальника Анатолія Носенка, виклики є кожного дня. Утім, у святкові дні вони працюватимуть у посиленому режимі. 

Анатолій Носенко, начальник 20-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Хорола

- У посиленому режимі під час несення служби, у нас караул той, що на чергуванні цілодобовому плюс ще караул підмінний, якщо якась надзвичайна ситуація, караул підмінний протягом 30 хвилин з'являється в частині та несуть чергування.

За словами Анатолія Носенка, кілька років тому в новорічну ніч юнак травмував руку через невдалорозірвану петарду. А от минулоріч, за кілька хвилин до нового року, їхня частина отримала повідомлення: у колодязь впав чоловік. Надзвичайна подія трапилася у селі Григорівка. Рятувальники, які працювали тієї зміни діляться: така ситуація трапилася з ними вперше. Найбільше їх здивувало, як чоловік злетівши з 20 метрової  висоти, залишився живим. Сергій Максименко та Сергій Корнієнко показують занедбаний колодязь. Води в ньому немає, не було її й тоді, розповідають рятувальники. 

- Складнощі були з тим, що було дуже вузько і удвох там не можливо було розвернутися і темно.

Далі, діляться рятувальники, на потерпілого наділи спеціальне спорядження. Дістали його, чоловік був виснажений та обезсилений. Бо пролежав у колодязі близько п'яти годин. Анатолій Носенко показує гараж. У ньому окрім пожежних автівок, є човен. Мовляв: ситуації бувають різні. Іноді доводиться рятувати людей і на воді. Отримавши повідомлення, пожежник має зібратися щонайбільше за хвилину. У кожного з них є окрема шафа. У ній необхідне спорядження. Не дивлячись на свою готовність, надзвичайники закликають людей бути максимально обережними. Це стосується не лише поводження з вогнем. За словами Анатолія Носенка, особливу увагу слід приділити й піротехніці. 

Анатолій Носенко, начальник 20-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Хорола

- Основна порада – використовувати лише ліцензійну продукцію, є в нас такі місця, де продається така продукція, не десь там на базарах, чи інших місцях підпільної торгівлі. І правила застосування теж потрібно знати й застосовувати їх.

Також рятувальники наголошують: якщо з вами раптом трапилася надзвичайна ситуація, негайно телефонуйте на лінію «101». 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію