Які вони нові обличчя чи кого хочуть бачити полтавці?

Це питання намагалися з'ясувати дослідники групи «Proof Analytics». Протягом грудня провели у Полтаві фокус-групове досліження. Адже важливо розуміти чого очікують громадяни, кажуть дослідники. Вже наступної осені мають відбутися місцеві вибори, і на них проблема протистояння нових та старих облич постане знову. Деталі у сюжеті. 

Дослідження відбувалося шляхом проведення трьох фокус-груп з трьома віковими категоріями полтавців: молоді, середнього віку та старшого віку. 

Експерти організації виділили кілька основних моментів: 

- ставлення полтавців до оновлення, 

- ставлення до депутатів-мажоритарників як нових облич, 

- політичне наставництво, 

- ототожнення нових облич з молоддю та походження нових облич. 

Сергій Замулко, експерт дослідницької групи «Proof Analytics» 

- Через малі розміри груп не дає змогу бути репрезентативним по відношенню до генеральної сукупності. Тож ми говоримо лише про орієнтири на які можна дивитися, а не чіткі кількісні дані. Окрім цього люди також мають властивість змінювати свою думку. 

В контексті цього полтавців опитали про позитивні та негативні зміни. 

Невдоволення люди висловлювали згадуючи встановлення фонтану на Майдані незалежності, купівлю міської ялинки та транспортний колапс. Ці події стали в топ-обговоренні з негативної сторони. 

Пораділи полтавці за кадетський корпус, ремонт парку «Перемога», будівництво парку у мікрорайоні «Браїлки», монтаж миготливих маячків перед зебрами, перенесенення «Коффішки» та зняття з посади губернатора Валерія Головка. 

Костянтин Донченко, експерт дослідницької групи «Proof Analytics» 

- Інше питання - яким має бути нове обличчя і звідки воно буде походити? Ми багато говоримо про нові обличчя, але хто вони? і тут проблема. Люди не розуміють звідки має йти ця людина, зате вони розуміють, ким вона не може бути. 

Учасники опитування не змогли виокремити єдиного підходу до походження нового обличчя. Дослідження показало відносну важливість місцевого походження для всіх груп. Якщо групи старшого та середнього віку прямо вказували на цю характеристику, то група молоді більш лояльно поставилася до немісцевого походження.

Кого ж оберуть - «нові» обличчя чи уже звичних для Полтави політиків - покажуть вибори. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію