Жертвам насильницьких злочинів планують призначити компенсацію

Жертвам насильницьких злочинів планують призначити компенсацію

Кабмін схвалив розроблений Міністерством юстиції проєкт закону “Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень”, який передбачає надання їм державної соціальної допомоги у вигляді відшкодування шкоди.

Про це інформує пресслужба відомства. Як зазначається, Мін’юст розробив законопроєкт, щоб підвищити гарантії прав потерпілих від насильницьких кримінальних правопорушень та їх близьких родичів і членів сім’ї, зокрема - надання їм державної соціальної допомоги у вигляді відшкодування шкоди. 

Зокрема, схвалений проєкт закону України “Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень” визначає підстави та умови, а також порядок відшкодування за рахунок держави шкоди, завданої внаслідок насильницьких кримінальних правопорушень, що посягають на життя та здоров’я фізичної особи.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, потреба у відповідному законопроєкті зумовлена значною кількістю постраждалих осіб, яких, згідно зі статистикою, понад 24 тисячі, а також - відсутністю механізму компенсації збитків жертвам насильницьких кримінальних правопорушень та великою кількістю кримінальних проваджень, де не встановлено особу злочинця. Так, положеннями законопроєкту пропонується гарантувати здійснення відшкодування шкоди з боку держави у випадках, коли внаслідок насильницького кримінального правопорушення завдані збитки здоров’ю фізичної особи чи заподіяно її смерть.

“Законопроєктом передбачається запровадження нового механізму відшкодування збитків потерпілим від насильницьких злочинів. Зокрема, підлягатимуть компенсації збитки у зв’язку з втратою заробітку через заподіяння насильницьким кримінальним правопорушенням шкоди здоров’ю та понесенням витрат на медичну допомогу”, – роз’яснив Малюська.

Він зауважив, що відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень передбачається за рахунок надходжень до спеціального фонду Державного бюджету України.

Стрічка новин