Уряд ініціює пілотний проект Фонду енергоефективності за участю муніципалітетів для прискорення процесу термомодернізації багатоповерхівок

Уряд ініціює запуск пілотного проекту Фонду енергоефективності за активною участю муніципалітетів. 

Про це було повідомлено під час засідання Ради розвитку громад та територій під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

«Фонд енергоефективності, який почав діяти у вересні цього року, напряму працює з ОСББ, які хочуть робити термомодернізацію будинків. На ці цілі з Державного бюджету України вже передані кошти і, з урахуванням бюджету наступного року та допомоги ЄС та Уряду Німеччини, Фонд матиме 6,8 млрд грн на ґранти для ОСББ. Наразі на участь в програмах Фонду подали заявки близько 18 ОСББ. Переважно це великомасштабні проекти, вартість яких становить від 7 до 10 млн грн. Але ми бачимо доволі низький темп освоєння коштів, який свідчить, що може виникнути ситуація, коли бюджетні кошти на програми є, але вони не будуть використані. Ми не можемо собі такого дозволити», — пояснює Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак.

Тому Уряд ініціює надання можливості муніципалітетам долучитись до співпраці ОСББ з Фондом енергоефективності.

«Міста могли би створити нове комунальне підприємство чи визначити вже діюче комунальне підприємство, яке би допомагало ОСББ подавати заявки до Фонду, адмініструвати ці проекти і, найголовніше, брати на себе кредити в банку під муніципальні гарантії», — зазначає Міністр.

За її словами, у цій моделі є певні великі ризики для муніципалітетів та комунальних підприємств, оскільки комунальне підприємство повинно надати муніципальну гарантію під всю вартість проектів. «Наприклад, якщо один проект вартує 8 млн грн то для реалізації аналогічних проектів у 10 будинках, місто має надати свої гарантії на 80 млн грн. Місто і депутати кожної громади повинні бути переконані в тому, що роботи будуть виконані належним чином, Фонд прийме цей проект, у разі якщо все буде верифіковано належним чином. Тому ми і звернулись до мерів з цією пропозицією  протестувати цю модель. Але ми розуміємо, що не всі муніципалітети зможуть долучитися до «пілоту», бо в них можуть бути обмежені фінансові можливості надавати гарантії в тому розмірі, який був би необхідним. Можливо у деяких муніципалітетів вже вичерпані ліміти відповідно до бюджетного законодавства щодо надання таких гарантій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію