Види вогнегасників та правила користування ними

Найпопулярніші види вогнегасників та правила користування. Різні за розміром та типом, але всі спрямоване на одне – гасіння займання. Після подій в Одесі країною пішла хвиля перервірок та навчань. Наша знімальна група поїхала на підприємство, де заправляють вогнегасники, – це обласне спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство протипожежних робіт, поспілкувалися з фахівцями. А тоді й працівники телеканалу долучилися до практичних занять з пожежогасіння.

Різних типів, конструкцій та об'ємів. Це все – засоби пожежогасіння. 

Андрій Ісак, директор Добровільного пожежного товариства України (м.Полтава) 

- Найпоширенішим типом вогнегасника є порошкові і вуглекислотні. У порошкових під тиском 14-16 атмосфер закачаний порошок, який після початку використання виходить через раструб або отвір.

Класифікувати вогнегасники можна по-різному:

за вогнегасильною речовиною

за об’ємом корпусу

за способом подачі вогнегасильної речовини

за конструкцією пускових пристроїв

Андрій Ісак, директор Добровільного пожежного товариства України (м.Полтава) 

- Вуглекислотні вогнегаснки. У даном випадку – це ВВК-14. А це його маса зарядку. Тут знаходиться вуглекислота. Вона закачана у корпус вогнегасника під тиском до 70 атмосфер. А при виході із раструба її температура становить мінус 72 градуси.

Тож при використанні треба бути вкрай обережними, щоб не отримати травми. 

Після подій в Одесі країною пройшов рейд перевірок та навчань на підприємствах та в навчальних закладах. Долучився і телеканал «Центральний». 

Від теорії – й до практики. 

- Ми зупинился на моделі вуглекислотний вогнегасник. Ємність 3 кг. Найчастіше використовується для оргтехніки.

Спочатку присутніх ознайомили з будовою та правилами користування, а потім кожен охочий міг спробувати користуватися вогнегасником. 

Для початку необхідно зірвати пломбу і витягнути чеку. Направте прилад таким чином, щоб речовина покривало всю площу загоряння. Далі поверніть спеціальний маховик або натисніть на важіль.

Борис Литвиненко, інженер з охороні праці

- У вогнегасника, коли він заряджається або випускається, є отака табличка, де вказана дата наступної перевірки. Тоді відповідальна особа записує це у журнал. І веде облік, коли наступна перевірка.

Юрій Крушановський, заст.ген.директора телеканалу «Центральний»

- Ми провели практичне заняття для співробітників нашого телеканалу, щоб вони могли діяти впевнено в ситуаціях складних, які виникають у випадках виникнення пожежі.

Краще знати механізм та правила користуванння, але щоб ситуацій, де б ці навички знадобилися, було якнайменше. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію