У Полтаві відкрили першу народну ялинку

Дійство пройшло біля Свято-Успенського собору. До її прикрашання долучились всі нейбадужі полтавці. За словами владики Федора, люди упродовж двох тижнів зносили іграшки та купляли вуличні гірлянди. Який зараз має вигляд зелена красуня, бачила Юлія Хаврель. 

Біля Свято-Успенського собору відкрили першу народну ялинку у нашому місті. Титул «народної» вона отримала неспроста. До її прикрашання долучились небайдужі полтавці. Саме вони принесли іграшки та купили вуличні гірлянди.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький

- Для того, щоб ялинка засвітилась, діти читали вірші, співали колядки, аж поки ми не викликали святого Миколая, і тоді тільки ялинка засвітилася.

Дійсно, аби ялинка засвітилася, треба було повірити в диво й заспівати колядку. Найоригінальнішу з них – польською, заспівала Рената Щербань.

За словами присутніх, ця ялинка стала об'єднуючим символом. Адже кожен може принести іграшку, подарувати радість іншим людям та залишити пам'ять про себе.

Аліна та Ліля Кметь, Рената Щербань, полтавці

- Народна, вона і є народна, не штучна, а натуральна. Така казкова, загадкова. Зараз взагалі, знаєте, так, що світ переходить на більш екологічний спосіб життя і намагається зберегти природу.

Лана та Дар'я Ганаги, полтавці

- Нам дуже сподобалась. Правда, доню?

Андрій Котелевський та Анастасія Білозуб, полтавці

- Найприємніше, що це жива ялинка. Наприклад, у Києві кажуть, що зрубали десь 300 ялинок, щоб поставити ось ту головну ялинку. Це дуже неекологічно. Знищувати дерева просто заради радості всіх – це неправильно.

За словами владики Федора, прикрашати народну ялинку планують і у наступному році. Адже в цьому люди дуже активно відгукнулись на таку пропозицію.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію