Як обрати іграшку на подарунок?

Стоп небезпечній іграшці! Чи купили ви вже своїй дитині подарунок під ялинку? Ви придбали іграшку? Впевнені в її якості та безпеці? Якщо є сумніви, цей сюжет – для вас. Як відрізнити якісний товар серед різноманіття підробок – дивіться далі.

Більш ніж половина дитячих іграшок в Україні становлять загрозу для здоров'я малюка. Про це говорять експерти з питань захисту прав споживачів. Наголошують: такі товари для дітей легко ламаються, а тому можуть поранити вашу дитину. А фарби, якими їх розмальовують, шкідливі для шкіри. До того ж матеріали, з яких вони виготовлені, можуть містити свинець та ртуть. Обираючи подарунок під ялинку для малечі, як не нашкодити її здоров'ю? На що звертати увагу аби вибрати якісний товар розповіла Наталія Іваненко – директор Української Асоціації індустрії іграшок.

Наталія Іваненко, директор Української Асоціації індустрії іграшок 

- Коли ви купуєте іграшку чи то в інтернет-магазині, чи в магазині, ви маєте звертати увагу на її зовнішні вигляд, як закріплені деталі, з яких матеріалів зроблена. Обов’язково дивитися на маркування. Назва та артикули іграшки, назва та адреса виробника. Назва імпортера та адреса, якщо це товар імпортного походження. Попередження та застереження з інструкції використання. Дата виготовлення та строк придатності. Якщо це все є, далі можете запитати у продавці декларацію про відповідність. Інформація, з якої має збігатися з тою, яка на іграшці.

Як виглядають іграшки, які не відповідають стандартам, пані Наталія нам показала. Вибрала ті, які зараз користуються найбільшою популярністю. Зокрема, наголосила: такі купуються зазвичай в торгових точках на ринках, у переходах та несертифікованих магазинах. 

Пані Наталія радить: якщо ви вже купуєте забавку для своєї дитини, завжди вимагайте чек. З одного боку, якщо іграшка не підійде, ви зможете її повернути. З іншого – в разі ії поганої якості, тільки з наявністю чека, ви зможете довести це. 

Якщо якийсь їз перерахованих пунктів на товарному чекові відсутній, експерт радить відмовитися від покупки. Мовляв: це порушення, і в такому разі буде складно довести, де саме купувався товар. Загалом перевіркою товарів для дітей займаються у Держпродспоживслужбі . Долучаються до контролю і громадські організації. Наприклад голова Правління Громадської організації «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра» – Олена Кулікова. Вона розповіла: державні органи частіше фіксують механічні поломки, крихкість іграшок. В своїй роботі оповіщення про небезпечні речовини в іграшках операються на досліди, що проводяться у Європейському Союзі. 

Олена Кулікова, голова Правління ГО «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра»

- Ми в своїй роботі активно опираємося на Європейську систему оповіщення про небезпечні товари. Гармонізуємо наші стандарти та технічний регламент з безпеки, що сьогодні діє в Україні. І, відповідно, та велика кількість іграшок, які потрапляють в їх систему, як показує досвід, плавно перекочовує до нас. Протягом двох років ми активно фіксуємо наявність цієї великої кількості небезпечної продукції у нас в Україні. Так вона в основному продається в неспеціалізованих магазинах.

Чому в Україні тенденція небезпечних товарів для дітей не зменшується? Чому взагалі існують такі торгові точки, де їх продають? Як цьому зарадити? На ці питання відповів Віталій Караулов – тимчасовий виконувач обов’язків заступника начальника Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в місті Києві. 

Віталій Караулов, т.в.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві

- Насправді є такі об’єкти господарювання, які користуються нашим законодавством та не допускають до перевірок. Адже штрафна санкція за перше порушення була лише 170 гривень, але Верховна Рада нещодавно прийняла зміни до закону, яким нам нарешті нададуть можливість перевіряти цих недобросовісних підприємців, адже штрафна санкція за не допуск буде 170 тисяч гривень.

Якщо узагальнити: аби подарунок під ялинку для вашого чада приніс не тільки задоволення, а й головне, не нашкодив йому, експерти рекомендують при виборі іграшки для дитини, звертати увагу і на наявність відповідних сертифікатів якості, і на зовнішній вигляд товару.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію