Коли святкувати Різдво

Згідно з рішенням Верховної Ради, з 2017 року в Україні Різдво офіційно святкують 25 грудня. При цьому й 7 січня – вихідний. Серед причин такого початку справжньої календарної реформи – бажання українців святкувати Різдво «разом з усім світом», а конкретніше – з європейськими країнами. Коли ж «правильніше», на думку представників різних християнських конфесій, відзначати це релігійне свято – дізнавались наші журналісти.

Насправді точної дати Різдва не знає ніхто, адже Біблія замовчує, коли точно народився Ісус. Відомо, що пастухи тримали худобу у загонах, а отже, була осінь чи рання весна. Дату 25 грудня затвердили умовно ще на початку IV століття у Римській Імперії. Вона збігається із язичницьким святом сонця. Проте тепер ця дата отримала новий сенсу.

Сергій Захарченко, священник Римо-католицької церкви

- Для нас Ісус Христос, як читаємо в Святому Письмі, це – «сонце, яке сходить з висоти», щоб нам, людям, дійсно дати світло, яке буде допомагати нам у нашому житті – освітлювати шлях, наше життя, стосунки між нами і Богом і людиною.

Насправді католики, протестанти і православні святкують Різво 25 грудня. Щоправда, перші й другі – за новим стилем, або Григоріанським календарем. Православні та греко-католики – за старим, або Юліанським. 

Григоріанський календар впроваджений у 16-му столітті Папою Римським Григорієм ХIII-им. Причина – неточність календаря, запропонованого Юлієм Цезарем. Саме за Григоріанським календарем й живе весь світ нині.

Представники православ'я говорять – змінювати традиції не готові. Адже тоді змінитись весь церковний устав. Незрозуміло, коли світкувати інші релігійні свята, які пов'язані хронологічно.

Миколай Довганич, священник Української православної церкви

- Із зміною дати святкування Різдва Христового повністю змінюється весь церковний календар. Міняється святкування Пасхи, міняють пости. Вони або випадають, або незрозуміло, як їх потрібно дотримуватись.

Святкують Різдво за новим стилем й віряни протестантських церков. Пастор Дмитро Лаптєв говорить – доречно бути у єдності із більшістю країн світу, а отже – святкувати 25-го. Проте, не дата має бути принциповою.

Дмитро Лаптєв, пастор протестантської церкви «Світло життя»

- Я вважаю, доречно буде Україні приєднатися до всього світу та святкувати 25 грудня з усім світом. Я вірю, що це дуже гарне свято і, незалежно від політичних поглядів, святкуйте, коли зручно, коли можливо, я вірю, що це буде благословіння.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію