Сьогодні – 40 років з Дня введення військ в Афганістан

25 грудня,в Україні відзначають річницю з Дня початку так званої «неоголошеної війни» в Афганістані. З цієї нагоди у Полтаві до підніжжя пам'ятника полеглим солдатам поклали квіти. 

Доки біля пам'ятника збираються люди, звучать пісні на афганську тематику. Спершу всіх загиблих в Афганістані українців вшановують хвилиною мовчання. Далі до присутніх звернувся Іван Петренко. Він – учасник бойових дій в Афганістані. На так званій «неоголошеній війні» чоловік був два роки. Розповідає: навички з училища хоч і знадобилися, утім, це були різні ситуації. Згадує: на війні права на помилку не було ні в кого. 

Іван Петренко, учасник бойових дій в Афганістані

- У бою, там немає можливості «дубль два», «дубль три». Ми ж не скажемо, товариші-душмани, почекайте, ми тут поставимо гранатомети та поставимо міномети. Зараз ми вам «жахнемо», там такого немає. Там потрібно було приймати рішення миттєво, одразу й передбачити масу обставин, які б сприяли позитивному вирішенню бою.

У натовпі схилив голову Микола Лях. Для нього сьогодні – особливий день. Він також свого часу півтора року провів в Афганістані. Розповідає: кожного року 25 грудня приходить сюди, аби згадати полеглих товаришів. Зізнається: повернувся додому, і відтоді на рідні краї дивиться по-новому. Бо, мовляв, і сам став іншим.

Микола Лях, учасник бойових дій в Афганістані

- Знав, що я вже дома, що вже не стріляють. Сади квітнуть, пташки співають, я все це чую, цього раніше ніколи не помічав, хоча там теж гарні гори, але ми цього не могли помітити.

Також «афганці» наголосили: тридцять бойових побратимів з Полтавщини взяли участь в АТО. І троє з них загинули. По завершенню виступів усі присутні поклали до підніжжя пам'ятника загиблим «афганцям» квіти.

Стрічка новин