У Полтаві презентували книгу про особливості просторового планування

Наш світ швидко змінюється. Міста, і не виняток Полтава, зіштовхуються із потребою одночасного вирішення багатьох проблем: економічних, екологічних, демографічних, соціально-просторових. І саме від того, наскільки місто може реагувати на нові виклики, залежить успішність його розвитку, комфортність проживання людей. Тож Полтава стала одним з перших міст в Україні, яке долучилося до розробки сучасних підходів Концепції інтегрованого міського розвитку. Актуальні питання містобудування обговорювали у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. А приводом стала презентація дослідження доктора архітектури, професора Вадіма Вадімова «Особливості просторового планування в умовах інтегрованого розвитку міст України».

Починаючи з дев’яностих років минулого століття, місто на Ворсклі мало генеральний план розвитку. Але динамічний розвиток, потреба у вирішенні багатьох проблем вимагають нових підходів. Тож 2016 року Полтава долучилася до проєкту «Інтегрований розвиток міст України», що виконується німецькою урядовою компанією. У ньому також беруть участь Львів, Чернівці, Житомир та Вінниця. Розробка та застосування нових підходів містобудівного планування дозволить отримати якісно новий рівень генерального плану, говорить заслужений архітектор України, автор видання Вадім Вадімов. 

Вадім Вадімов, головний спеціаліст КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

- Буде місто розвиватися, хоча проблем багато – і демографічні, соціальні, економічні негаразди. Але коли ми вирішуємо ці питання гуртом, шляхом неформального проектування, із залученням великої кількості мешканців, виходимо на впевнені результати.

Протягом останніх трьох років команда українських та міжнародних експертів спільно з представниками науки, бізнесу, громадськості та небайдужими полтавцями працювали над концепцією інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Всього – понад 10 тисяч мешканців розробляли шляхи в довгострокове майбутнє. Набутий досвід, проєктний матеріал, аналітика – все це наступного року планується ввести в оновлений генплан Полтави. Викликом, і не лише для Полтави, є збереження об’єктів історичної, культурної спадщини, проблема забудови історичної частини міста.  

Вадім Вадімов, головний спеціаліст КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради

- Можуть бути написані найкращі правила забудови історичної частини міста, які, до речі, є в нашому місті з 2003 року, але, мабуть, виконання цих правил, програм, вони дадуть можливість зберегти наш культурний спадок, розвивати його і маю надію, що це відбуватиметься шляхом коректного врахування всіх тих пропозицій, які містяться в Концепції інтегрованого розвитку «Полтава 2030».

Тож Полтава обирає шлях в довгострокове майбутнє, відповідно до європейських стандартів комфортного та безпечного проживання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію