У Полтаві втретє організували курс із самозахисту жінок

Про це розповіла співорганізаторка заходу Наталія Панченко. На тренуванні учасниці відпрацьовували техніку самооборони та спілкувалися із психологом. Навчання тривало п'ять годин. У курсі взяли участь 16 жінок. Наталія Панченко каже: відбувся перший етап третього курсу самозахисту, наступний почнеться у квітні 2020-го року.

Це заняття з курсу самозахисту жінок. На тренування прийшла 19-річна Валерія Корнійчук. Дівчина приїхала із Житомира.

Валерія Корнійчук, учасниця курсу з самозахисту жінок 

- Я приїхала до друзів на захід, який був 19-го грудня. Дізналася про даний захід і вирішила відвідати. Адже самооборона для жінок є одною із важливих складових у наш час, і раніше я також брала участь в себе вдома. Зараз у нас надто змінний світ й необхідно вміти себе захистити.

Сергій Чепіжний, старший тренер ГО «Центр спеціальної підготовки «Скіф» 

- Ми зараз відпрацюємо елементарні ударні техніки, які дають можливість шокувати нападника. Ми відпрацюємо звільнення від прихоплень й захоплень нападника. І також ми відпрацюємо кілька технік при погрозі нападника зброєю.

Наталія Панченко, начальниця відділу гендерного ресурсного центру Обласного молодіжного центру

- Ми будемо чергувати тренування із самозахисту, психологічні вправи, неформальне спілкування учасниці, тренування з домедичної допомоги, бо є випадки, коли нападник прикидається, що їм погано, щоб мати можливість захопити дівчат.

Курс із жіночої самооборони організували громадська організація «Центр спеціальної підготовки «Скіф» та комунальна установа «Обласний молодіжний центр». 

Наталія Панченко, начальниця відділу гендерного ресурсного центру Обласного молодіжного центру

- Ми хочемо таким чином робити вулиці безпечнішими й дівчат більш впевненішими. Тому ми третій рік поспіль організовуємо курси по самозахисту.

Сергій Чепіжний, старший тренер ГО «Центр спеціальної підготовки «Скіф» 

- В першу чергу показати, що існують техніки, і відійти від такого поняття, як віктимність. Тому що багато і жінок, і чоловіків у певних екстримальних обставинах сприймають себе у ролі жертви - вони навіть не розглядають варіанти, якщо побачать когось поряд більш сильнішого або кілька суперників-нападників. Вони не сприймають дану ситуацію, як таку, в якій можна надати відсіч і якось врятувати своє життя, здоров’я. Можливо, навіть в деяких випадках власні цінності.

21-річна полтавка Поліна Гостєва вдруге бере участь у курсі з жіночого самозахисту.

Поліна Гостєва, учасниця курсу з самозахисту жінок

- Було складно, тому що ти стоїш у напарниках зі своєю подругою: складно розслабитися й уявити її нападником, щоб гарно відпрацювати. Там десь жарти якісь йдуть. Деякі вправи даються дуже складно, деякі не одразу розумієш, але у відпрацюванні це допомагає.

Співорганізаторка заходу Наталія Панченко розповіла: у першому етапі курсу з самозахисту взяли участь шістнадцять жінок. Наступний етап тренувань відбудеться у квітні 2020-го року, каже Наталія Панченко. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію