Юні науковці з Миргорода презентували свої дослідницькі роботи

Теми обирали з різних дисциплін - від точних до гуманітарних. Це проходив перший етап Малої академії наук.

Владислава Костенко із Миргородської ЗОШ № 3 на першому етапі Малої академії наук захищалася по темі «Суржик у мовному середовищі Полтавщини».

Владислава Костенко, учениця 10 класу Миргородської ЗОШ №3

- Я її вибрала тому що ця тема найактуальніша, адже мова в українців не ідеальна. І я хочу своєю роботою показати, що можна у будь-якому віці почати спілкуватися солов’їною мовою.

Захист будь-якої наукової роботи проходив у вигляді презентації, котра тривала не більше семи хвилин. Після цього всі присутні ставили доповідачеві  до п'яти запитань з теми, по якій відбувався  захист. 

Ольга Попова, котра мріє стати професійним журналістом, темою своєї наукової роботи обрала  «Газети Полтавщини періоду нацистської окупації. Тематика та жанри». У ході роботи дівчина дізналася чимало цікавого і пізнавального. Своїми відкриттями вона охоче ділилася із присутніми.

Ольга Попова, вихованка Миргородської СЮТ

- Протягом 1941-43 років на Полтавщині виходило доволі багато газет. І доволі великими тиражами. Ось наприклад, газета «Дніпрова хвиля», що друкувалася у Кременчуці, виходила до 24 тисяч екземплярів. А «Голос Полтавщини», що друкувалася у Полтаві, виходило до 16 тисяч.

А от Вікторія Маляренко  для своєї наукової роботи обрала на перший погляд трохи незвичну тему: «Спільне в турецькій та англійській мовах». Зізнається: працювала над нею із задоволенням, адже мовами й лінгвінистикою цікавиться із дитинства.

Вікторія Маляренко, учениця 9 класу Миргородської гімназії №6

- Я дійшла до висновку, що англійська та турецька мови, дійсно, мають спільні аспекти та ньюанси. Хоча з першого погляду здається, що вони абсолютно різні.

Куратор Миргородського міського відділення МАН Оксана Усатенко каже: цьогоріч учні частіше обирали для дослідження теми, пов'язані із точними науками.

Оксана Усатенко, куратор Миргородського міського відділення МАН

- Найбільша кількість дослідницьких робіт у цьому навчальному році у математично-природничому циклі. Переможці першого етапу, які отримають перше місце, стануть учасниками другого обласного етапу у січні місяці.

Мала академія наук сьогодні - це, по суті, система початкового етапу довузівської підготовки науковців у тій чи іншій сфері, вважає Оксана Усатенко.  За її словами, з МАНу починається формування нової інтелектуальної еліти країни. А ще - це, безумовно, розкриття творчого потенціалу учнівської молоді, формування задатків для вибору майбутньої  професії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію