«Симфонія творчості» – коворкінг у гімназії №6

Батьки, учні та вчителі в освітньому процесі. Практику так званого «трикутника» у навчанні демонстрували в Полтавській гімназії №6. Назвали захід «Симфонія творчості». Спершу керівники міста нагородили переможців міьких олімпіад та Малої Академії Наук, потім почався сам коворкінг.

Захід починається урочистою частиною. Спершу гості переглядають концертну програму учнів гімназії. Далі на сцену виходить заступник Полтавського міського голови Світлана Нестуля. Вона вручає нагороди переможцям другого етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Вона повідомила: правильно, що адміністрація школи вирішила поєднати відзначення лауреатів із проведенням коворкінгу. Іншими словами – це звичайні локації. На них батьки, вчителі та учні будуть щось робити разом та обмінюватися думками, знаннями та пропозиціями. 

Світлана Нестуля, заступник Полтавського міського голови

- Ми з вами розуміємо, що всі задіяні у цьому процесі: це батьки, це вчителі, це самі діти. Тому, це дуже добре, коли наші школи шукають ці нові методики і нові підходи, і збирають усіх учасників процесу освітнього для дітей, для розвитку їхнього потенціалу.

Далі на сцену виходять діти-переможці першого етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Їм відзнаки вручає начальник Управління освіти Полтавського міськвиконкому Юрій Матвієнко. Він розповів: вражений кількістю лауреатів у цьому освітньому закладі. А також додав: у навчальному середовищі партнерставо має з кожним днем зміцнюватися. Кожна школа упродовж року запланувала подібний захід. 

Юрій Матвієнко, начальник Управління освіти Полтавського МВК

- Школа продемонструє, як освітній заклад може бути середовищем співробітництва, середовищем співтворчості між вчителями і батьками. Можемо говорити про те, що в гімназії сформований трикутник, у кожному куті якого є дитина, вчитель і батьки.

Далі всі учасники коворкінгу розійшлися по локаціях. Їх у гімназії сьогодні – 11. Ось у цьому класі демонструють «Історичну реконструкцію». Вчитель Сергій Гайдук розповідає: хоче показати батькам інноваційні методи навчання, які він застосовує.

Сергій Гайдук, вчитель історії КЗ «Полтавська гімназія №6»

- Я практикую таке навчання, як «практична історія». Не просто читати, а потрібно людині показати, щоб вона зрозуміла, як там люди були в кольчузі, як ходили, яка вага була. Важко зрозуміти за словами, як це все взагалі було.

А це вже інша локація. На ній учні початкової школи разом із батьками та вчителями виготовляють новорічні іграшки. Ярослава Костіна спільно із сином роблять із солоного тіста фігурки у вигляді сердечок, зірочок та кружечок. Жінка ділиться: у захваті від такого заходу. Мовляв: як мати може багато чого корисного взяти й собі, аби цей досвід використовувати вже вдома. 

Ярослава Костіна, мати учня КЗ «Полтавська гімназія №6»

- Такі майстер-класи потрібні для того, щоб дитина, мати або батько чи вчителька мали одну спільну ідею.

Загалом захід тривав близько двох годин.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію