На Полтавщині розробляють інтерактивну мапу місць видалення відходів області

Необхідність створення та забезпечення належного функціонування загальнодержавної системи запобігання утворенню, збирання, перероблення та утилізації, знешкодження і екологічно безпечного видалення відходів обумовила прийняття урядом стратегічно важливих документів, як Національна стратегія поводження з відходами в Україні до 2030 року та Національний план управління відходами до 2030 року.

Для виконання цих документів місцевим органам влади необхідно розробити регіональний план поводження з відходами. Із цією метою Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації провів комплексний аналіз наявних в області місць видалення відходів (МВВ) та визначив переліки власників, об’єктів утворення відходів (ОУВ) та об’єктів оброблення та утилізації відходів. Ці переліки оприлюднено на офіційному вебсайті Департаменту (http://www.eco-poltava.gov.ua/) для широкого загалу.

Відповідно до чинного законодавства всі місця видалення відходів підлягають паспортизації, проте проведений аналіз показав, що паспортизованих місць видалення відходів лише 131, тоді як в Полтавській області загалом налічується 672 санкціонованих  та несанкціонованих сміттєзвалища. Зазначимо, що саме власники місць видалення відходів повинні скласти паспорт місця видалення відходів та подати до Департаменту для затвердження та присвоєння реєстраційного номера.

Наразі фахівці Департаменту розробляють інтерактивну мапу місць видалення відходів Полтавської області, куди наносять місця видалення як побутових, так і промислових відходів із додаванням усієї наявної інформації. Після доопрацювання карта буде розміщена на офіційному сайті Департаменту.

Наступним кроком у розробленні регіонального плану управління відходами для Полтавської області стало створення робочої групи (склад якої затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації від 19 грудня 2019 року № 924). Головою Робочої групи обрано заступника голови облдержадміністрації Євгена Грекова, серед членів робочої групи –  представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, постійних комісій Полтавської обласної ради та Громадської ради при облдержадміністрації, а також провідні науковці регіону. Метою засідань робочої групи є підготовка пропозицій до проєкту регіонального плану управління відходами з урахуванням особливостей взаємодії та співробітництва в системі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію