Потенціал виробництва біопалива в Україні величезний – експерт

Зокрема, за належної підтримки з боку держави в Україні можна у великих кількостях виробляти біометан.

В Україні поширені біогазові електростанції на базі газопоршневих установок

Україна має великі можливості з виробництва біологічного палива для енергосистеми держави – так, за підтримки держави можна виробляти біогаз для подальшого використання у газотранспортній системі країни, сказав голова наглядової ради Біоенергетичної асоціації України Володимир Майстришин.

"Як відомо, при бродінні біомаси утворюється велика кількість метану, і завдання — зібрати його і використовувати замість викопного метану (природного газу). В країнах ЄС цей напрямок вже набуває популярності", – пише автор.

За словами експерта, зараз в Україні набувають поширення біогазові електростанції на базі газопоршневих установок (ГПУ). Але у такого підходу є ціла маса своїх недоліків. Ідеальним варіантом було б транспортувати біогаз у точку, де є споживання тепла та електроенергії.

"Вирішення проблеми масового використання біометану лежить у площині зміни стратегії державної підтримки розвитку вітчизняних енергоносіїв та фермерських господарств", – вказує автор.

На його думку, ціна електроенергії природного газу, на якому зараз працюють багато теплоелектростанцій, просто неконкурентна. І застосування біогазу замість природного газу може стати для держави прекрасним виходом. Тим більше, що сировини для виробництва біогазу в Україні величезна кількість, а крім самого біогазу на виході фермери отримають у своє розпорядження ще й високоякісні добрива.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію