Ситуація з МАФами в Полтаві

Уже місяць на новому місці. «Коффішка», як й інші МАФи, які порушували вимоги, інспекція з благоустрою знесла. Але, не відміну від інших, кав'ярня була чомусь важлива для чиновників. Адже питання її нового місця вирішувалося на рівні не одного засідання. Яка ситуація з демонтажем тимчасових споруд у Полтаві – з'ясовувала Анна Ружін.

Вулиця Соборності тепер дійсно стала пішохідною зоною. Відтепер від переходу «Злато місто» можна без перешкод дивитися на «Монумент Слави». Немає літніх майданчиків, а «Коффішка» вже місяць стоїть на новому місці. 

Нагадаємо, кав’ярню встановили у 2013 році в центрі вулиці. «Коффішка» стала першою серед хаотичих забудов кіосків по вулиці Соборності. Після неї МАФи й літні майданчики на масивних платформах почали з’являтися майже біля кожного закладу.

Влітку цього року власнику «Коффішки» не продовжили дозвіл на розміщення закладу. МАФ довгий час не демонтували, тож міська влада пішла на компроміс з підприємцем.

Для «Коффішки» знайшли нове місце – біля коледжу мистецтв. 

Кав’ярню розібралий та перенесли за ніч. Будівельники встановили МАФ на майданчик, який застелений плиткою. 

Переїзд «Коффішки» не пройшов без наслідків. Кав’ярня фактично виселила сцену «Твій простір», яку поставила три року тому громадська організація «Citylab». Тепер арт-платформа знаходиться в мікрорайоні Огнівка.

Ми вирішили з'ясувати 

- Чи є дозвільні документи на МАФи, що знаходяться на перетині вулиць Соборності та Котляревського (поблизу ЦУМу, а саме – пекарня та овочевий кіоск). Чи не порушують вони архітектурно-будівельні та пожежні вимоги?

Запитали і про «Коффішку»

- Чи є дозвільні документи та паспорт прив’язки на нове місце розміщення «Коффішки»? На підставі яких рішень змінили статус «Коффішки» з тимчасової на капітальну споруду? 

- Як визначали нове місце розташування «Коффішки»? Які були варіанти і в чому була проблема перенести її раніше? 

А головна – чому є вибірковість – більшість МАФів просто зносили, а питання нового розміщення «Кофішки» визначали на рівні не одного засідання? 

Оскільки не знали, яке з управлінь надасть повну інформацію, інформаційний запит відправили на адресу міської ради.

Міська рада як розпорядник інформації направила наш запит в управління містобудування та арітектури.

Ми отримали такі відповіді – дане повановаження не відноситься до повноважень управління, не в змозі задовольнити ваш запит у зв'язку з відсутністю запитуваної інформації, інформація щодо зміни статусу відсутня, інформація у 4 і 5 пунктах відсутня.

Тарас Захаров, адвокат 

- Полтавська міська рада, як ефімерна споруда, як орган місцевого саморядування делегувала ваш запит не до правильних органів. Адже більшості інформації у них немає. І вони не повідомили, до якого органу потрібно звернутися. Це вже питання до структурних підроздів ПМР. Адже, якщо коло питань не відноситься до їх повноважень, то це вирішується кимось іншим.

На останній сесії міської ради депутат Дмитро Сенчакович вносив правку до проєкту «Про розміщення тимчасових споруд». Стосувалася вона перенесення кіоску «Фрукти та овочі» навпроти ЦУМу.

Дмитро Сенчакович, депутат Полтавської міської ради

- Це тимчасові споруди. Номер 18 знаходиться навпроти входу в ЦУМ. Це «Овочі та фрукти». Плануємо зробити те ж, що зробили з «Коффішкою». Прибрати цю споруду з історичної частини міста.

Проте правка не знайшла підтримки у депутатів.

Інспекція з благоустрою повідомила лише про кількість знесених МАФів. У 2019 році було демонтовано 41 малу архітектурну форму, яка знаходилася без дозвільних документів. І ще на 36 виписано приписи.

Стрічка новин