У Полтаві пройшов спортивний форум «Підліткова злочинність»

На Полтавщині тривалий час спостерігається зниження рівня дитячої та підліткової злочинності, в тому числі – і злочинів проти неповнолітніх. Але проблема не зникла. Тож проаналізувати причини, що спонукають дітей та підлітків скоювати злочини, і головне – попередити їх, ставлять за мету учасники першого спортивного форуму під назвою «Підліткова злочинність», що відбувся у Полтаві. Участь у ньому взяли представники обласної влади, всеукраїнських та обласних спортивних федерацій, громадських організацій, поліції, психологи.

Повністю викорінити це суспільне явище, звісно, неможливо, але суттєво скоротити – реально, впевнені учасники форуму. Насамперед, через залучення дітей та підлітків до спорту. 

Ірина Москаленко, нач. відділу ювенальної превенції ГУ НП в Полтавській області

- У нас все рівно залишається питання зайнятості дітей, організації їх дозвілля, особливо організованих форм і, звичайно, дослідження питання виникнення надзвичайних ситуацій з дітьми, наприклад, втягнення їх в злочинну діяльність чи участь у вчиненні правопорушень, а також надзвичайних ситуацій щодо зникнення безвісті. Ми завжди вивчаємо умови, за яких сталися випадки і що цьому сприяло.

А ініціаторами спортивного громадського руху, який, зокрема, має на меті й відволікти дітей від згубного впливу вулиці шість років тому стали представники харківської Міжнародної організації КАРС. За цей час через їх спортивні секції пройшло понад дві тисячі дітей та підлітків.

Карен Далалоян, президент Міжнародної спортивної організації КАРС 

- Три, чотири сотні ми забрали. Я не скажу, що доля в них закінчилася гарно, що вони залишаються в спорті, але частина з них точно йде по спорту, досягає спортивних вершин, інша частина просто починає правильно жити, і ще частина, яка є – коло спілкування, ряд обставин, через які вони можуть повертатися. Але спорт допомагає відновитися, уникати багатьох хвороб і проблем.

Найпоширенішим правопорушенням серед дітей та підлітків є крадіжки, але зараз варто звернути особливу увагу й на булінг, говорить ініціатор проведення такого форуму у Полтаві Олег Чернецький.

Олег Чернецький, голова ГО «Всеукраїнська федерація бойових мистецтв Бу-До»

- Не тільки йде знущання підлітків над підлітками, але це знімається на відео, і є великі проблеми, діти отримують великі психологічні травми. І я як батько трьох дітей, мені це дуже знайомо, я взяв це близько до серця і я вирішив в Полтаві організувати такий форум.

До спортивного громадського руху, ініційованого Міжнародним молодіжним рухом «VECTOR», окрім Харкова, Полтави, долучилися Запоріжжя та Кропивницький. Далі організатори планують поширити його по всій Україні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію