На сесії облради прийняли бюджет на 2020 рік

Сьогодні на сесії обласної ради депутати прийняли бюджет на наступний рік. Від минулорічного він удвічі менший, бо відтепер не має державної субвенції. Втім, розглянули низку інших нагальних питань життєдіяльності Полтавщини.

У сесійній залі зареєструвалося 76 депутатів. Засідання почалося з приємної місії – діти в українському вбранні привітали із новорічно-різдвяними святами. Голова облради Олександр Біленький та голова ОДА Олег Синєгубов декому із присутніх вручили почесні відзнаки Верховної Ради України та Полтавської облради. 

Депутати сформували порядок денний сесії, включивши низку додаткових питань. Було оголошено, що фракція «Опозиційний блок» припинила своє існування. Натомість утворилася депутатська група «Опозиційна платформа – За життя».

Олександр Біленький звітував про свою діяльність за 2018 рік. Дехто з депутатів висловив критичні зауваження стосовно його роботи, але в цілому звіт голови обласної ради більшістю голосів затвердили. 

Втім, звісно, головним питанням сесії було прийняття бюджету на наступний рік. Його доходну та видаткову частини запланували в розмірі понад 4,6 млрд грн. За словами голови обласної ради, бюджет-2020 відрізнятиметься від цьогорічного.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Він відрізняється тим, що не має державної субвенції. Тобто, в абсолютних цифрах він удвічі менший, ніж на 2019 рік. Фактично ми були лише транзитною ланкою перерозподілу цих коштів між державою та громадами. Цю функцію прибрали від нас і ми по великому рахунку не постраждали. Ми тепер оперуємо тільки тими цифрами, які у нас визначально й були.

73 депутати проголосували «за» прийняття бюджету і тільки троє утрималося. 

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов переконаний: такого результату досягнуто завдяки копіткій роботі, попередньому обговоренню й порозумінню учасників бюджетного процесу.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми проробили дуже велику роботу перед цією сесією для того, щоб, дійсно, для того, щоб голосування пройшло конструктивно і ми, відповідно, і ми побачили: абсолютна більшість проголосувала за бюджет, за його підтримку, за розвиток.

На сесії також жваво обговорювали обласну програму фінансової підтримки підприємств комунальної теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства області на 2019-2021 роки. Її, як і ряд змін та доповнень до низки інших програм, було прийнято.

Довготривалу дискусію у сесійній залі викликало питання «Про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціону спільному підприємству «Полтавська газонафтова компанія» спеціального дозволу на видобування нафти і газу на території Новосанжарського, Машівського та Кобеляцького районів.

Воно не набирало достатньої кількості голосів. І депутати тричі ініціювали повернення до його розгляду. Врешті, дозвіл було надано.

Усього ж депутати розглянули 58 питань. Роботу останнього у цьому році засідання сесії голова облради Олександр Біленький назвав ефективною.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- На диво, сесія була продуктивною. Хоча ми очікували, можливо, якогось перфоменсу під час сесії. Але колеги, вважаю, ввели себе досить достойно. Мабуть, відповідальність перед прийняттям бюджету – вона була колективною й усі проголосували спільно.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію