Діти мають виховуватися у сім’ях

Нині в Україні діє програма, спрямована на ліквідацію інтернатів для сиріт, як пережитку радянських часів. Уряд тепер надаватиме пріоритет сімейним формам виховання дітей. Аби втілити цю програму в життя, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов відвідав інтернат-установи Гадяцького району. Яка там ситуація, дивіться у наступному сюжеті.

З робочим візитом у Гадяцький район завітав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Першою його зупинкою став дитбудинок сімейного типу. Тут сім’я Марченків виховує 9 дітей: 7 хлопчиків та 2 дівчинки. Серед них двоє дітей – рідні. 

- Один пульт керує трьома машинами. Ось дивіться, бачите?

Олег Синєгубов вручив малечі подарунки та оглянув домівку. З-поміж додаткових потреб родини для повноцінного комфортного проживання – комп’ютери.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Діти в таких дитячих будинках сімейного типу зростають саме у сім'ї. Тобто, у них є мати, є батько. У них немає вихователів. Їм приділяється більша увага. Ми вважаємо, що за такими установами – майбутнє. Наш візит сьогодні до такого закладу був не лише дізнатися, як вони себе там почувають. Основна мета – чим є ще допомогти? На 9 дітей лише в сім'ї один комп'ютер. Це на сьогоднішній день, в умовах сучасного світу, не є правильно.

За словами начальниці служби у справах дітей Ірини Фоменко, в інтернатних закладах нині перебувають діти, які мають і родичів, і навіть одного з батьків. Так, наприклад, у Розбишівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті, яку також відвідав очільник області, виховується 112 дітей. Із них лише четверо – діти-сироти та без батьківського піклування. Інші мають батьків. Також у закладі навчається 26 дітей з інвалідністю. Більшу частину свого часу діти перебувають у двох корпусах: навчальному та спальному. За словами директорки закладу Катерина Литовченко, діти потрапили сюди на підставі висновків обласної медико-педагогічної консультації, яка визначає предмет навчання цих дітей. Після закінчення закладу діти зможуть отримати тільки робітничі професії, бо вони лише прослухають курс середньої школи.

Катерина Литовченко, директор Розбишівської спецшколи-інтернату

- Діти доглянуті педагогічними працівниками і працює з ними 16 дефектологів, 4 психологи, 2 логопеди. Є такі діти, які виховуються в сім'ях, де складні умови виховання. Батьки ніяк не займаються. Діти потерпають, в них нервові якісь зриви, психологічний тиск, навантаження у невідповідності.

Натомість від цієї школи у Гадяцькому дитячому будинку проживає лише 17 дітей. Всі вони ходять до загальноосвітньої школи та в різноманітні гуртки. 

Анатолій Деркаченко, директор Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради

- Діти тут не навчаються в Гадяцькому дитячому будинку. Вони навчаються у Гадяцькій спеціалізованій школі №3. Ті діти, які не досягли шкільного віку, також відвідують дитячі садки разом із батьківськими дітьми. Дитина не повина бути у замкнутому середовищі. Основна ідея – соціалізувати дитину, підготувати її для того, щоб вона стала гідним членом суспільства.

За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, 12 млрд грн держава виділяє на інтернатну систему виховання. Однак 85% цих коштів витрачаються на утримання самих інтернатів, і лише 15% – безпосередньо на дитину. За 4 роки уряд має намір вдвічі зменшити кількість інтернатів в Україні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію