Пожежники перевіряють навчальні заклади Полтави

Полтавські рятувальники продовжують перевіряти навчальні заклади області на дотримання вимог протипожежної безпеки. Протягом грудня та січня, згідно з дорученням прем'єр-міністра України, мають перевірити всі установи області, де масово перебувають люди. Розпочали зі шкіл та дитячих садочків.

Наразі перевірку проходить загальноосвітня школа №9. Заразом й проведуть практичні навчання учнів та вчителів з евакуації на випадок пожежі. 

Сергій Пругло, начальник Полтавського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Полт. області 

- Необхідно, щоб весь персонал розумів, куди їм необхідно вивести дітей і як необхідно вести облік тих учнів, які знаходяться в школі.

Отже, вимоги такі: наявність затвердженого евакуаційного плану, вогнегасників та внутрішніх пожежних кранів-комплектів, працююча протипожежна сигналізація, незахаращені евакуаційні виходи. Виходи не мають бути облицьовані горючими матеріалами, наприклад, деревиною. 

Віталій Пругло, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям 

- Будівля в достатній кількості забезпечена евакуаційними виходами, основний центральний, і по бокам будівлі знаходиться евакуаційні виходи, які нічим не захаращені, і під час перебування дітей вони відчинені.

Директорка закладу каже – вимоги знають та постійно говорять з дітьми та вчителями про правила поведінки під час небезпечної ситуації.

Вікторія Годня, директорка Полтавської ЗОШ №9

- Цю роботу ми проводимо систематично, відповідно, як на уроках основ здоров’я, так і на годинах спілкування.

Будівля школи працює з 1961 року. Та жодної пожежі, на щастя, не було. Школа обладнана автоматичною пожежною сигналізацією. Спеціальні датчики дозволяють точно визначити місце загоряння. 

Сергій Сень, директор Полтавської філії ТОВ «Пожежне спостерігання»

- Тобто, не треба бігати по всій школі, щось шукати, а на жидкокристалічному екрані все це висвічується. Можна сходити в конкретний поверх або клас і подивитись, що там трапилось.

При спрацюванні сигналізації вмикаються сирени оповіщення. Сигнал надходить на пульт диспетчера пожежного зв'язку, який робить контрольний дзвінок до закладу. Під час тренувань пожежники нагадували школярам й принципи роботи вогнегасника. А також навчили двох добровольців правильно спускатись по пожежній драбині. 

Олександр, одинадцятикласник

- Воно не страшно, висоти не боюся, вирішив спробувати, цікаво було. Якщо була б пожежа, звісно, було б страшніше.

Подібні перевірки з практичними відпрацюваннями мають відбуватись раз на півроку. Та відтепер їх проводитимуть щоквартально.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію